Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії оприлюднюють остаточні результати виборів


Центральна виборча комісія Грузії оприлюднила в п’ятницю офіційні остаточні результати парламентських виборів, що відбулися 1 жовтня – за ними з загалом 150 місць у парламенті країни 85 отримує досі опозиційна коаліція «Грузинська мрія», а досі владна партія «Єдиний національний рух» президента Міхеїла Саакашвілі – решту 65. Жодна інша політична сила не подолала 5-відсотковий бар’єр за партійними списками і не провела своїх кандидатів в одномандатних мажоритарних округах.

При цьому з 77 місць, які розподіляються за партійними списками, «Грузинська мрія» здобуває 44, отримавши майже 55 відсотків голосів виборців. «Єдиний національний рух» матиме 33 місця з більш як 40 відсотками.

Із 73 одномандатних мажоритарних округів «Грузинська мрія» перемогла в 41, а «Єдиний національний рух» у 32.

Новий парламент, який обирається на чотири роки, має вперше зібратися в неділю, вже у своєму новому приміщенні в місті Кутаїсі, що більш як за 200 кілометрів на захід від столиці Тбілісі. Переїзд парламенту передбачений нещодавніми змінами до Конституції Грузії.

Оголошення повних результатів затягнулося через судові суперечки навколо голосування на деяких дільницях, хоча перемога дотеперішньої опозиції була очевидна. Президент Міхеїл Саакашвілі вже офіційно подав кандидатуру лідера «Грузинської мрії» Бідзіни Іванішвілі на наступного прем’єр-міністра Грузії. Протягом наступного тижня парламент має, зокрема, проголосувати щодо довіри урядові нового прем’єра, для чого потрібна проста більшість голосів.
XS
SM
MD
LG