Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція захищатиме результати виборів у Страсбурзькому суді – Яценюк


Об’єднана опозиція звернеться до Європейського суду з прав людини з позовом щодо встановлення справедливих результатів голосування у п’яти мажоритарних округах. Про це у перерві засідання Київського апеляційного адміністративного суду у справі про встановлення результатів голосування в одномандатному окрузі № 132 повідомив один із лідерів опозиції Арсеній Яценюк.

«Після проходження всіх судових процедур ми звернемося до Європейського суду з прав людини і будемо встановлювати законність в європейському суді, якщо українські суди не працюють», – заявив Яценюк.

Він також повідомив, що вимагав від суду витребувати всі оригінали чи завірені копії протоколів ОВК №132.

За словами Арсенія Яценюка, Ценртвиборчком має намір винести рішення про результати голосування в окрузі на підставі комплекту протоколів, який окружком здав у ЦВК. Всі ці протоколи написані однією людиною, а підписи та цифри у них сфальшовані, заявляє Яценюк. Утім, суд відмовився долучити ці протоколи до справи.

Арсеній Яценюк також нагадав, що опозиція подала позови по всіх проблемних округах, де перемога кандидатів від Об’єднаної опозиції підтверджується протоколами ДВК.

У 132-му окрузі в Первомайську Миколаївської області за перемогу змагалися Віталій Травянко – кандидат від Партії регіонів і кандидат від Об’єднаної опозиції Аркадій Корнацький. Суд визнав Травянка переможцем у цьому окрузі. Згідно з даними ЦВК, його підтримали майже 40% виборців.

Разом із тим, опозиція заявила про фальсифікацію результатів голосування в окрузі на користь провладного кандидата. За її даними, кандидат від опозиції в окрузі № 132 Аркадій Корнацький випереджає Травянка майже на п’ять тисяч голосів.

ЦВК 5 листопада ухвалила постанову про неможливість встановити результати голосування на виборах у п’яти одномандатних округах, серед яких і округ № 132, і закликала Верховну Раду призначити в них повторні вибори. 6 листопада Верховна Рада України натомість рекомендувала самій ЦВК призначити повторні вибори у цих одномандатних округах.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG