Доступність посилання

ТОП новини

Українські діти страждають від насильства – ЮНІСЕФ


Сьогодні з ініціативи ООН людство відзначає Всесвітній день дитини. Цього дня у 1989 році була підписана Конвенція ООН про права дитини.

З понад двох мільярдів дітей Землі більше восьми мільйонів – українці, зазначила у розмові з Радіо Свобода голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо. Вона також зазначила, що, хоч Україна досягла певного прогресу у царині захисту прав дітей (ідеться, зокрема, про зниження дитячої смертності), перед українською владою і суспільством стоять чимало проблем, які потребують розв’язання.

«Зробити треба ще багато чого, насамперед змінивши практику лікування уже хворих матерів, немовлят та дітей молодшого віку на популяризацію здорового способу життя. Це стосується і майбутніх батьків. Ще одна доволі серйозна проблема – та, що українці не довіряють щепленню. Але ж діти зазнають ризику зараження небезпечними хворобами у зв’язку з низьким охопленням вакцинацією. Українські діти досі страждають від насильства й жорстокого поводження», – наголошує Мокуо.

Вона нагадує, що кожна дитина народжується з правами, серед яких найважливіші – «право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження і насильства».

ЮНІСЕФ та уряд України підписали 5-річну програму співпраці на період 2012–2016 років, яка передбачає, серед іншого, реалізацію проектів соціальної адаптації дітей-сиріт, підтримку батьків, які приймають під опіку сиріт, попередження хвороб серед майбутніх батьків, вакцинацію немовлят та боротьбу з поширенням ВІЛ і туберкульозу серед жінок та дітей.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН з прав дитини 27 лютого 1991 року; документ набрав чинності 27 вересня 1991 року. У 2003 та 2005 роках Верховна Рада ухвалила факультативні протоколи до Конвенції – про права дитини у контексті торгівлі людьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Цього року виповнюється 15 років діяльності ЮНІСЕФ в Україні.
XS
SM
MD
LG