Доступність посилання

ТОП новини

Заборона усиновлення з Росії до США: Мін’юст розкритикував, президент готовий підписати


Президент Росії Володимир Путін заявив у четвер, що має намір підписати суперечливий закон, ухвалений обома палатами парламенту, який має на меті заборонити усиновлення російських дітей до США як відповідь на так званий «акт Магнітського».

Виступаючи на телебаченні, Путін заявив, що ще не вивчив остаточний текст закону, але, за його словами, він наразі не бачить підстав, чому він не мав би його підписувати.

Тим часом Міністерство юстиції Росії, як повідомила в четвер російська газета «Ізвестія», розкритикувало заборону, яку має запровадити закон. За повідомленням, у службовому листі міністерства йдеться про те, що документ суперечить міжнародним домовленостям, а також Сімейному кодексові Росії.

Російський закон, іще не підписаний президентом, неофіційно відомий як «закон Діми Яковлєва», за ім’ям російського хлопчика, усиновленого у США, який там загинув. Він є частиною відповіді Росії на так званий «акт Магнітського», названий за ім’ям російського юриста Сергія Магнітського, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії і загинув у слідчому ізоляторі. Цей закон, який нещодавно набув чинності у США, передбачає санкції проти тих російських чиновників, які вважаються порушниками прав людини.

Росія також планує запровадити санкції щодо американських посадовців, яких Москва вважатиме порушниками прав людини.
XS
SM
MD
LG