Доступність посилання

ТОП новини

У Киргизстані більшість утеклих від знущань солдатів повернулась до частини


Частина № 702 Внутрішніх військ МВС Киргизстану, з якої втікали солдати, фото 5 лютого 2013 року
У Киргизстані 35 із 39 військовослужбовців строкової служби, які вчора втекли з частини через знущання, сьогодні повернулися до частини. Як повідомив Радіо Свобода її командир Болотбек Бокошев, тим, хто повернувся впродовж доби, не висуватимуть кримінальних звинувачень у дезертирстві, на них чекає тільки дисциплінарне покарання.

За словами командира, солдати пішли на дезертирство, бо були «не здатні витримати труднощі військової служби». Частина, де це сталося, охороняє одну з державних резиденцій президента Киргизстану на околиці столиці Бішкека.

Учора родичі втікачів повідомили, що втеклі солдати телефонували їм і заявляли, що залишили частину через знущання з боку старших офіцерів і що повернуться тільки в разі заміни одного з командирів батальйонів.

Усі 39 – «старослужбовці», які мали бути вже звільнені в запас цієї весни чи на початку літа.

Нинішню ситуацію називають безпрецедентною. У Збройних силах Киргизстану значну проблему становить «дідівщина», але вона переважно стосується знущань «старослужбовців» із новобранців.
XS
SM
MD
LG