Доступність посилання

15 Грудень 2017, Київ 01:03

У Дніпропетровську родичі обвинуваченого в терактах прийшли під суд з білими кульками


До будівлі Індустріального районного суду в Дніпропетровську, де слухають справу про теракти, прийшли з білими повітряними кульками родичі та друзі одного з обвинувачених Дмитра Реви.

Як повідомила Радіо Свобода сестра обвинуваченого Оксана Томчук, 47 білих кульок, які вони принесли, символізували 47 днів, які залишилися до першої річниці вибухів у Дніпропетровську.

«Це не була акція протесту, ми просто прийшли підтримати Дмитра. Білі кульки ми відпустили в повітря. 47 кульок – це ті 47 днів, які залишились до 27 квітня. Це, як відомо, день вибухів, але це ще і день укладання шлюбу Дмитра і його дружини. Цього року буде одинадцята річниця, і ми сподіваємось, що до того часу він буде вдома», – сказала Радіо Свобода Оксана Томчук.

Пікет був «мовчазний»: рідні обвинуваченого пояснили, що навмисно не вигукували ніяких гасел, щоб «виключити всі можливості звинуватити у тиску на суд». Учасники акції вважають, що «в матеріалах є всі докази невинуватості Дмитра Реви» і суд має об’єктивно розглянути цю справу.

21 лютого біля Індустріального районного суду відбулася акція протесту проти необ’єктивного розслідування справи обвинувачених в терактах, на яку родичі, друзі і знайомі Дмитра Реви прийшли з гаслами «Звільніть Реву – очистіть совість!», «На місці Реви міг опинитися кожен» тощо. Колегія суддів розцінила мирне зібрання як тиск на суд і відмовилась відкривати засідання.

27 квітня 2012 року в Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталося чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйони доларів. Серед підсудних – дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у містах України.
XS
SM
MD
LG