Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 09:04

Дніпропетровськ: суд відмовився визнати вибори недійсними на вимогу опозиціонера


Дніпропетровський окружний адміністративний суд відмовив висуванцеві ВО «Батьківщина» Вадиму Шебанову, який на довиборах до Дніпропетровської міської ради програв регіоналові Василю Клоченкові з розривом у 37 голосів, у визнанні результатів виборів недійсними. Про Вадим Шебанов повідомив сьогодні Радіо Свобода.

За даними Шебанова, він програв регіоналові на довиборах до міськради 3 березня, згідно з результатами повторного підрахунку голосів: коли ж голоси підраховували перший раз, Шебанов вигравав у регіонала з відривом у майже 100 голосів виборців. Однак суд, за словами опозиціонера, не захотів з’ясовувати ситуацію.

«У позовних заявах я вимагав визнати протокол міської виборчої комісії про перерахунок голосів недійсним, скасувати підсумковий протокол і зобов’язати міську виборчу комісію створити підсумковий протокол виборів за протоколами дільничних виборчих комісій. В усіх трьох пунктах мені відмовили. Суд не захотів, згідно з моїми вимогами, запросити як свідків голів і членів виборчих комісій, аби вони пояснили, чому їх не було на підрахунку голосів, чому взагалі відбувався перерахунок голосів, тощо. Суд не захотів це розглядати», – сказав у коментарі Радіо Свобода Вадим Шебанов.

Він також повідомив, що Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд відмовив йому в задоволенні апеляції на рішення суду першої інстанції і це рішення остаточне. Тепер, за словами опозиціонера, він розглядає можливість звернення до Європейського суду з прав людини.

На довиборах до Дніпропетровської міської ради, які відбулись 3 березня 2013 року, на 21-му виборчому окрузі міста переміг регіонал Павло Клоченко, його відрив від найближчого суперника – висуванця ВО «Батьківщина» Вадима Шебанова – склав менш ніж 2% голосів. Опозиція пікетувала будівлю міської ради, заявляючи про фальшування результатів довиборів на користь провладного кандидата.
XS
SM
MD
LG