Доступність посилання

ТОП новини

Дванадцять «чому» пану Путіну


Галина Сидорова, голова ради засновників Фонду журналістських розслідувань (Фонд 19 /29)
Галина Сидорова, голова ради засновників Фонду журналістських розслідувань (Фонд 19 /29)
Галина Сидорова

(Рубрика «Точка зору»)

Зважаючи на велику зайнятість російського президента підготовкою військової інтервенції до сусідньої незалежної держави, викладаю в цьому відкритому листі свої запитання, що накопичилися останнім часом. Ставлю їх як громадянин країни, в якій Володимир Путін править останні 14 років, як нащадок президента Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки – державного утворення, яке було на її місці в радянський час, як колишній радник міністра закордонних справ і, нарешті, як журналіст із 35-річним стажем. Отже, питання президенту Російської Федерації:

1. Чому другий раз за ваше президентство ви втягуєте мою країну у війну за межами її території? У 2008 році ви вже посварили Росію з Грузією, зруйнувавши вікові добросусідські відносини між нашими народами. Ці відносини з великими труднощами латаються і не відновлені донині. На черзі другий сусід, і ще один братський народ – Україна, куди, за вашим розпорядженням, вже вирушили (наразі без розпізнавальних знаків !) російські молоді люди воювати з їхніми українськими однолітками.

2. Чому з вашою нелегкої руки Росія втручається у внутрішній конфлікт українців із українцями, адже більшість громадян, нібито заради яких ви вирішили спрямувати свою армію до Криму, – громадяни України, а не Росії. Ви самі в своїх інтерв’ю називаєте об’єктом вашої захисту «російськомовних мешканців». Так кого все-таки захищаєте – тих, що опинилися в непростій ситуації, в тому числі через войовничі заяви ваших міністрів і депутатів, громадян Росії в Криму чи «російськомовних» громадян України? Неважко уявити, який хаос вибухне в світі, якщо, слідуючи вашої «логіці», французи почнуть захищати франкомовних, американці та англійці – англомовних, іспанці іспаномовних жителів подібним способом.

3. Чому боїтеся визнати, що на Україні відбулося народне повстання проти режиму, який прокрався, що перетворило всі ухвалені раніше угоди між тодішнім президентом і лідерами опозиції в папірці, що втратили силу і сенс? Підтвердженням чому є самоусунення від справ і ганебна втеча з країни вашого колеги і ставленика пана Януковича (піджавши хвіст, або що там людина успадкував від далеких предків)?

4. Чому, замість того щоб сприяти нормалізації ситуації, допомогти новому керівництву в Києві охолодити гарячі голови радикалів із «Правого сектора», що природно і неминуче примкнули до народного повстання, ви провокуєте ситуацію, сприяєте розколу сусідньої держави і створення чергової гарячої точки на кордоні з Росією в центрі Європи?

5. Чому замість розумних і освічених людей, ви набираєте собі в радники сірих «трієчників»? Хто пише для вас записки про ситуацію в Україні? (Ще й слово «фашист», явно не розуміючи його первісного сенсу, вживають стосовно людей, що увійшли у новий Кабінет міністрів сусідньої держави ). Молодого москвича, який закріпив російський прапор над будівлею Харківської адміністрації, депутат Держдуми Росії в телевізійному ефірі порівнює із Кантарією, що встановив стяг Перемоги над Рейхстагом у 1945 році!? До речі, навіть націоналістичний «Правий сектор» на своєму офіційному сайті проявив більше мудрості, нагадавши «всім громадянам України, незалежно від національності, що їхня боротьба є антиімперською, а не русофобською».

6. Чому ви, фактично, порушуєте зобов’язання поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, взяті Росією разом зі США і Великобританією в 1994 році за Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї?

7. Чому хочете посварити Росію з усім світом, знищити всі досягнення, яких російським дипломатам і, не в останню чергу, представникам громадянського суспільства, котрі викликають у вас таку алергію, вдалося домогтися за останні два десятиліття, щоб поправити імідж країни, тим самим забезпечивши її керівникам статус тих кому потискають руку в компанії світових лідерів?

8. Чому на догоду безвідповідальним російським ура-патріотам, а заодно всім, хто хотів би поповнити рахунки та кишені, погравши у чергову «війнушку», ви втягуєте Росію в авантюру, прирікаєте співгромадян на неминуче погіршення і без того складного економічного та соціального стану?

9. Чому робите все, щоб у світі на росіян знову показували пальцем як на прокажених, а ваші совісні співгромадяни соромилися своєї країни?

10. Чому хочете перетворити Росію на великий табір, де частина людей ходить строєм, мукаючи щось нерозбірливе про ваше уявну велич, а інша тихо ремствує по кухнях або голосно – на шляху в місця позбавлення волі?

11. Чому допускаєте, щоб молоді люди, які вийшли висловити незгоду з політикою влади на дозволений законом мітинг, і котрі мимоволі стали учасниками зіткнень із правоохоронцями, що бездарно несуть свою службу й котрим, як було доведено судом, не заподіяно шкоди здоров’ю, замість адміністративних штрафів отримали багаторічні реальні терміни, а поліцейський, що здійснив зґвалтування «при виконанні», покараний за свій злочин умовно?

12. І, нарешті, ви брешете лише нам усім, чи й самому собі теж?

Галина Сидорова – голова ради засновників Фонду журналістських розслідувань (Фонд 19 /29)

(Передрук із сайту Російської редакції Радіо Свобода)

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
XS
SM
MD
LG