Доступність посилання

ТОП новини

Керрі: кандидати в президенти Афганістану погодилися на перерахунок виборчих бюлетенів


Державний секретар США Джон Керрі та кандидат в президенти Афганістану Ашраф Гані перед початком зустрічі в посольстві США в Кабулі, 11 липня 2014 року

Кандидати у президенти Афганістану погодилися на перерахунок виборчих бюлетенів. Про це за результатами переговорів в Кабулі заявив державний секретар США Джон Керрі.

«Всі 8 мільйонів бюлетенів, які були опрацьовані афганськими виборчими комісіями і визначили попередні результати виборів, будуть перевірятися», – зазначив Керрі.

За його словами, обидва кандидати в президенти Абдулла Абдулла і Ашраф Гані домовилися дотримуватися результатів аудиту, а також, що переможець негайно сформує уряд національної єдності.

Перерахунок виборчих бюлетенів має ропочатися в Кабулі 13 липня. Виборчі скриньки з регіонів за межами Кабула перевозитимуть війська Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.

Джон Керрі відбув до Кабула з неофіційним візитом для зустрічі з президентом країни Хамідом Карзаєм, а також двома кандидатами на найвищу державну посаду, які балотувалися на недавніх виборах, – Абдуллою Абдуллою і Ашрафом Гані.

Згідно з попередніми результатами виборчої комісії Афганістану, за Ашрафа Гані проголосували 56,44% виборців, тоді як за його суперника Абдуллу Абдуллу – 43,56%.

Голова виборчої комісії Афганістану пішов у відставку 23 червня після того, як інший кандидат Абдулла Абдулла звинуватив його в підтасовуванні на користь Гані результатів другого туру виборів, що відбувся 14 червня. Політики вступили в політичний конфлікт після другого туру президентських виборів, оголошуючи кожен про свою перемогу і звинувачуючи один одного в маніпуляціях з голосами.

XS
SM
MD
LG