Доступність посилання

ТОП новини

Голова британського МЗС підтримує гуманітарну місію до України під егідою МКЧХ


Філіп Хеммонд

Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хеммонд наполягає на тому, щоб Росія співпрацювала з Червоним Хрестом з питань доставки допомоги в Україну. Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду Великобританії.

Коментуючи повідомлення про конвой російських вантажівок, які прямують до українського кордону для доставки допомоги, Хеммонд зазначив: «Учора Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) підкреслив необхідність надання гуманітарної допомоги населенню на сході України. Сполучене Королівство підтримує ці зусилля у співпраці з іншими міжнародними гуманітарними організаціями».

За його словами, МКЧХ чітко пояснив, що будь-яка допомога повинна бути доставлена за очевидною згодою уряду України і Червоного Хреста. «МКЧХ також висунув чіткі умови, за яких підтримає пропозиції російської сторони про допомогу східній Україні, а саме: допомога має бути передана МКЧХ для подальшого розподілу; Росія повинна негайно заявити перелік предметів, які має намір надати; а також усі сторони повинні поважати нейтралітет і незалежність МКЧХ та гарантувати безпеку для персоналу МКЧХ на ввесь період діяльності місії», – наголосив британський міністр.

Російська влада сказала, що буде просуватись у питанні надання допомоги тільки за повною згодою уряду України, додав Хеммонд. «Я вітаю це зобов’язання. Британія чекає на підтвердження від Росії, що вона також буде діяти у повній відповідності до цих дуже чітких вимог МКЧХ», – додав міністр.

У Червоному Хресті заявили, що Росія досі не узгодила, з чого саме складається її «гуманітарний вантаж».

Тим часом, російський «гуманітарний конвой» прямує до українського кордону, незважаючи на заяви Києва, що конвой не пропустять на територію України.

Україна і Захід висловлювали занепокоєння, що Росія під приводом гуманітарної допомоги може направити в Україну свої війська, де наразі відбувається збройне протистояння між українськими військовими і сепаратистами.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG