Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2018, Київ 02:13

Іран заявляє про «добрі кроки й добру атмосферу» на ядерних переговорах


Могаммад Джавад Заріф розповідає про переговори, Тегеран, 17 грудня 2014 року

Міністр закордонних справ Ірану Могаммад Джавад Заріф заявив сьогодні, що переговори з шістьма провідними державами світу щодо ядерної програми Тегерана відбулися в «добрій атмосфері», на них були зроблені «добрі кроки», і це має продовжитися.

«Світові потрібне це врегулювання у світлі викликів, які постають перед нами, таких, як загроза тероризму. Воно в інтересах усіх», – заявив міністр на прес-конференції в Тегерані.

Інші сторони на цей час не коментували останніх переговорів із Іраном.

Переговори представників Ірану і шести провідних держав світу – США, Франції, Німеччини, Великої Британії, Китаю й Росії – щодо іранської ядерної програми відбулися сьогодні у швейцарській Женеві по тому, як учора й позавчора на таких переговорах там зустрічалися делегації Ірану і США.

Минулого місяця завершилися невдачею переговори шести провідних країн світу, серед яких є і США, й Ірану щодо остаточного врегулювання навколо іранської ядерної програми. Вони не досягли результату в термін наприкінці листопада, який раніше визначили для себе. Тепер сторони домовилися продовжити ці переговори до 1 липня наступного року.

Постійна домовленість має покласти край 12-річному протистоянню Ірану зі світом навколо його суперечливої ядерної програми і привести до зняття з Тегерана міжнародних і односторонніх санкцій через неї. Понад рік тому шість провідних держав світу й Іран досягли тимчасової домовленості, за якою Іран зупинив частину своєї ядерної програми, а міжнародна спільнота скасувала частину накладених проти нього санкцій.

Світова спільнота намагається переконати Іран довести суто мирний характер його ядерної програми, про який стверджує Тегеран, і спростувати підозри світу, що Іран лише прикривається такими заявами й насправді таємно намагається чи намагався здобути ядерну зброю. Тегеран наразі не надав таких доказів.

XS
SM
MD
LG