Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Навальний відмовився дотримуватися домашнього арешту


Олексій Навальний йде на акцію протесту, Москва, 30 грудня 2014

Російський опозиційний політик Олексій Навальний відмовився дотримуватися режиму домашнього арешту. У своєму блозі він повідомив, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом Росії, такий запобіжний захід не може використовуватися щодо нього, оскільки суд вже виніс йому вирок, який не пов’язаний з відбуванням покарання у місцях позбавлення волі.

Навальний зазначив, що він досі не отримав копії рішення суду, яку, згідно з законом, йому повинні були надати упродовж п’яти діб. Тому його адвокати не можуть оскаржити винесений Навальному обвинувальний вирок.

30 грудня Замоскворецький суд Москви визнав винними братів Навальних у розкраданні коштів компанії «Ів Роше». Олексій Навальний отримав три з половиною роки умовного позбавлення волі, а його брат Олег був засуджений до такого ж терміну у колонії загального режиму.

30 грудня в Москві на Манежній площі відбулася акція на підтримку братів Навальних. У несанкціонованій акції, за різними даними, взяли участь від півтора до п’яти тисяч людей. Поліція затримала Олексія Навального, який їхав на цю акцію, і доправила додому. Федеральна служба судових приставів (ФСВП) направила повідомлення про порушення Навальним домашнього арешту, проте суд відхилив документ, посилаючись на те, що вирок опозиціонеру вже винесено.

XS
SM
MD
LG