Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 22:30
Новини | Політика

Британія обіцяє Україні підтримку в санкціях проти Росії і в Раді безпеки ООН – Банкова


Дейвід Камерон (л) і Петро Порошенко (п), архівне фото

Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон запевнив у телефонній розмові в неділю президента Петра Порошенка, що Британія готова надалі проводити лінію на забезпечення єдності Європейського союзу щодо санкцій проти Росії в разі, якщо мінські домовленості не будуть виконуватися, повідомила прес-служба голови української держави.

Камерон також наголосив, що Україна може розраховувати на підтримку Великої Британії у Раді безпеки ООН, де вона є постійним членом, мовиться в повідомленні.

Порошенко, зі свого боку, подякував Камеронові за його особисту підтримку на засіданні Європейської ради, що відбулось у Брюсселі 12 лютого, та за сильну позицію Британії на підтримку України, відображену в останній резолюції «Групи семи».

У повідомленні про цю ж розмову прес-служби британського прем’єра мовиться про те, що обидва керівники висловили стурбованість становищем на сході України, де, хоча інтенсивність бойових дій значно впала з часу набуття чинності перемир’ям, усе ж відбуваються численні його порушення, зокрема, біля міста Дебальцева.

Крім того, співрозмовники обговорили роль, яку могла б відіграти Рада безпеки ООН у підтримці перемир’я і мінських домовленостей від вересня минулого і лютого нинішнього року, і погодилися, що особливо важливо наголошувати на територіальній цілісності України, повідомили в Лондоні.

За умовами домовленостей, досягнених у Мінську раніше цього тижня, з півночі на неділю мав настати режим припинення застосування зброї. Та порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, прес-центр АТО повідомив про понад 90 таких порушень із боку сепаратистів від півночі до 19-ї години. Тим часом підтримувані Росією сепаратисти заявили, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю». А Росія стала говорити, що не брала на себе в Мінську ніяких зобов’язань і взагалі не є учасником цих домовленостей, а, мовляв, лише «гарантом».

Україна сподівається, що Рада безпеки ООН наголосить: укладені в Мінську домовленості мають виконувати всі сторони, включно з сепаратистами й Росією, яка їх підтримує, і не вибірково, а в повному обсязі, тобто, зокрема, з виведенням із України іноземних збройних формувань і найманців та озброєнь, поверненням Україні контролю над усім її кордоном і звільненням усіх заручників і незаконно утримуваних осіб, серед іншого. І в Україні, і на Заході звертають увагу, що досі ці домовленості намагалася виконувати тільки Україна, Росія ж і сепаратисти й не починали виконувати більшість пунктів.

Засідання Ради безпеки ООН щодо становища в Україні після набуття чинності черговим припиненням вогню попередньо планували вже на неділю, але його час іще остаточно не узгоджений.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG