Доступність посилання

ТОП новини
21 квітня 2021, Київ 12:46

Міллер: «Газпром» попросив у російського уряду знижки на газ для України


Голова правління «Газпром» Олексій Міллер

«Газпром» попросив російський уряд надати українській стороні знижку на газ після 31 березня, повідомив голова правління російської компанії Олексій Міллер.

«Знижка була надана на п’ять місяців і термін її дії закінчується завтра, 31 березня. Надання знижки на постачання газу в Україну передбачене діючим контрактом між «Газпромом» і «Нафтогазом» від 2009 року. Це питання перебуває у виключній компетенції російського уряду. Сьогодні «Газпром» звернувся з листом до російського уряду з проханням розглянути питання щодо надання знижки для постачання газу в Україну», – сказав Міллер журналістам у понеділок, 30 березня.

20 березня, після чергового раунду тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС, міністр енергетики України Володимир Демчишин заявив, що Київ сподівається, що ціна російського газу після 31 березня становитиме 250 доларів за тисячу кубів.

А міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Москва може розглянути можливість надання Києву знижки на газ за рахунок скасування експортного мита, але ціна палива має визначатися щоквартально. За його словами, таке рішення має ухвалювати російський уряд.

З 1 квітня перестає діяти так званий «зимовий пакет» домовленостей про постачання газу між «Нафтогазом» і «Газпромом», які були досягнуті минулої осені у тристоронньому форматі. Наступний раунд тристоронніх газових переговорів щодо так званого «літнього пакету» – постачання російського газу в Україну після 31 березня – має відбутися в середині квітня.

XS
SM
MD
LG