Доступність посилання

23 Травень 2017, Київ 06:36
Новини | Події

Геннадій Афанасьєв підписав документи на екстрадицію в Україну – мати ув’язненого


Геннадій Афанасьєв

Ольга Афанасьєва, мати ув’язненого в Росії українця з Криму Геннадія Афанасьєва, заявляє, що її син у колонії підписав документи на екстрадицію в Україну. Про це вона написала в коментарі до запису в Facebook журналіста Радіо Свобода Антона Наумлюка.

Журналіст повідомляв, що документи для передачі в Україну заповнили засуджені в Росії український режисер Олег Сенцов і кримський активіст Олександр Кольченко.

«Гена теж підписав. Може, їх разом з Савченко передадуть? Я сподіваюся», – написала Ольга Афанасьєва.

Геннадій Афанасьєв засуджений у Росії у «справі Сенцова-Кольченка» і відбуває покарання у виправній колонії-25 в російському Сиктивкарі.

Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в створенні терористичної організації в Криму.

Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він дав свідчення проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова та активіста Олександра Кольченка він відмовився від свідчень, заявивши про тортури під час допиту.

Афанасьєв повідомив, що обмовив Сенцова, і терористичної організації з їхньою участю в Криму не було. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Афанасьєва, Сенцова і Кольченка політичними в’язнями.

Раніше повідомлялося, що необхідні для передачі в Україну документи заповнила ув’язнена в Росії українка Надія Савченко. У міністерстві юстиції Росії при цьому заявляли, що рішення про екстрадицію засуджених українців можливе тільки після того, як суд України визнає їхні вироки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG