Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 01:01

ЗМІ Росії вийшли із фейковими заголовками про Крим


Верховна Рада України буцімто визнала, що Крим – це частина Росії

У понеділок російські ЗМІ вийшли із заголовками: «У Раді визнали, що Крим – частина Росії», «Рефат Чубаров визнав Крим частиною Росії» чи «Депутат Ради визнав російський статус Криму ще у складі України». Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров спростував у коментарі для Радіо Свобода такі заголовки у російських ЗМІ.

На сайті російського телевізійного «5-го каналу» повідомляють: «Голова забороненого кримськотатарського Меджлісу визнав, що Крим фактично був російською автономією навіть у складі України». Далі наводять цитату Рефата Чубарова із інтерв’ю «Громадському радіо».

На питання українських журналістів про кримськотатарську та територіальну автономію він відповів: «Останні 23 роки до окупації у нас була класична територіальна автономія, коли були виписані всі закони щодо повноважень автономії, процедури прийняття рішень таким чином, що всі інструменти управління півостровом були виключно в однієї етнічної більшості. Усі ці 23 роки Крим де-факто у складі української держави був російською автономією…».

У коментарі для Радіо Свобода депутат Верховної Ради України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пояснив, що російські ЗМІ невірно трактували словосполучення «російська автономія», адже йшлось про росіян за національністю, а не про російську державу.

«В даному випадку я не знаю, що тут більше – перекручування змісту або просто така елементарна класична тупість. Незнання специфіки української мови. Я давав інтерв’ю українською мовою, і я говорив дійсно, що кримська автономна республіка, яка була створена в 1991 році, де-факто була російською автономією – автономією для росіян. «Росіян» – мається на увазі етнічних «русских». Вони «росіян» переклали як «россиян», а не «русских». І таким чином виходить, що я говорив про те, що автономія нібито була «російська» як державна російська, а потім ця формальність була просто приведена у відповідність, Росія її до себе приєднала. Це просто таке «шулєрство», – сказав Рефат Чубаров.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG