Доступність посилання

ТОП новини

У Петербурзі шукають місце для статуї Ісуса Христа – громадськість проти


Статуя Ісуса Христа у Ріо-де-Жанейро

У російському Санкт-Петербурзі планують встановити статую Ісуса Христа, створену скульптором Зурабом Церетелі. Громадськість цього російського міста виступає проти такої ідеї – її критикують як церковники, так і громадські активісти. У Петербурзі зростає невдоволення рішенням міської влади підшукати місце під скульптуру Христа.

33-метрова скульптура Ісуса Христа, створена Зурабом Церетелі, відлита на петербурзькому заводі «Монументскульптура», разом з 47-метровим п’єдесталом, є вдвічі вищою знаменитої статуї Христа у бразильському Ріо-де-Жанейро. Зураб Церетелі не приховує, що його творіння призначалося для Сочі. Але там через гігантські розміри скульптури їй не знайшлося місця, тож він подарував її Петербургу. На початку року вже порушували питання про розміщення її у парку 300-річчя міста, але проти цього рішуче виступили жителі Приморського району. Тоді справа далі розмов не дійшла.

Тепер же губернатор Петербурга Георгій Полтавченко доручив комітету з містобудування та архітектури знайти місце для 80-метрової статуї. Влада Ленінградської області також заявила, що готова розмістити скульптуру у себе – наприклад, у Всеволожську районі чи на Колтушській височині. Виникли і зовсім ексцентричні ідеї – громадська організація «Національний комітет + 60» запропонувала встановити статую поруч з мостом Ахмата Кадирова, згодом побудувавши там ще і мечеть, а диякон Андрій Кураєв – поставити скульптуру на острові Нова Земля.

Але реакція місцевої спільноти на встановлення статуї Ісуса Христа у Петербурзі є здебільшого негативною. На це вплинуло і те, що минулого місяця місцева влада попри протести громадськості назвала один з мостів у місті іменем колишнього президента Чечні Ахмата Кадирова, батька нинішнього лідера Чечні Рамзана Кадирова, чия неоднозначна постать не має ніякого відношення до Петербурга.

Петербург каже «НІ»

Щодо встановлення статуї Ісуса Христа у Петербурзі висловився голова відділу відносин церкви і суспільства Петербурзької єпархії Російської православної церкви протоієрей Олександр Пелін. В інтерв’ю «РИА Новости» він заявив, що цього ні у якому разі не можна робити, оскільки це завдасть шкоди архітектурному вигляду міста. За його словами, встановлення гігантських статуй також не вписується у православну традицію. Такої ж думки дотримується і настоятель собору Федоровскої ікони Божої Матері, голова інформаційного відділу Санкт-Петербурзької єпархії протоієрей Олександр Сорокін.

Публіка займатиме протестну позицію. Дуже сумно, що об’єктом буде саме Ісус Христос
Олександр Сорокін

«Найсумніше, що публіка, якій дорогий історичний та культурний вигляд Петербурга, займатиме протестну позицію щодо цієї статуї. Дуже сумно, що об’єктом буде саме Ісус Христос. Одна річ, коли протестують проти якоїсь споруди, яка не вписується в історичний образ, це просто, а коли йтиметься про зображення Ісуса Христа, то позиція буде дуже дискомфортною», – зазначає Сорокін.

Проти ідеї встановлення у Петербурзі статуї Ісуса Христа виступає і професор Санкт-Петербурзької духовної академії протоієрей Георгій Митрофанов.

Я не проти нового, але те, що відбувається, все-таки має бути канонічно обґрунтовано, я вже мовчу про естетичне обґрунтування
Георгій Митрофанов

«Я не проти нового, але те, що відбувається, все-таки має бути канонічно обґрунтовано, я вже мовчу про естетичне обґрунтування. Що ж стосується скульптури Ісуса Христа, то, не будучи прихильником творчості Церетелі, яка явно дисонує з традицією скульптурних зображень Санкт-Петербурга, тож я не можу уявити у петербурзькому культурному просторі цього церетелівського шедевра, та ще і настільки сумнівного з церковно-канонічного погляду», – каже Митрофанов.

Ісус Христос коштами платників податків

Член правозахисної Ради Петербурга Юрій Вдовін також впевнений, що немає ніяких підстав для появи у місті гігантської статуї Ісуса Христа.

Навряд чи Церетелі спорудив щось пристойне навіть на цю святу тему, і нав’язувати цього монстра місту неприпустимо
Юрій Вдовін

«Скільки б нам не розповідали, що ми православна країна, у нас по-справжньому віруючих, які виконують обряди, регулярно бувають у храмі, близько 10%. Я суджу по церкві, яка поряд зі мною – вона пустує! Навряд чи Церетелі спорудив щось пристойне навіть на цю святу тему, і нав’язувати цього монстра місту неприпустимо. Але, мабуть, владі країни і міста на думку людей глибоко наплювати, вони вирішують свої питання», – обурюється Вдовін.

Він зауважує, що сам Зураб Церетелі не планує фінансувати встановлення свого подарунка, відтак, скульптуру будуть встановлювати за рахунок бюджету міста, тобто, за рахунок грошей, узятих у громадян.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG