Ви використовуєте застарілу версію браузера. Для більш комфортного та коректного перегляду сторінки оновіть свій браузер за посиланням.

Pangea Guide v1.0
Відео інструкції у розробці (coming soon...)
публікуємо статтю
завантажуємо фото
завантажуємо відео
вставляємо пост із соцмереж/youtube
ПУБЛІКУЄМО СТАТТЮ

Натискаємо New  -> Content -> Article

Щоб випадково не опублікувати недооформлений матеріал, одразу ж переводимо його Status із Published у Draft.

У поле Title вставляємо заголовок статті, у  поле Display Introduction підзаголовок (teaser)

У полі Primary Zone ставимо галочки на темах, яких стосується стаття (політика, суспільство, культура...). Пріоритетною ставимо тему, якої стаття стосується найбільше (навпроти цієї зони трикутничок має бути жовтим, щоб зробити сірий трикутничок жовтим – достатньо на нього просто клікнути)

Додаємо автора

Натискаємо Authors -> Натискаємо Add -> Вводимо прізвище автора і натискаємо Search Author ->  Знаходимо необхідного нам автора та натискаємо Attach.

Вставляємо цитати

Натискаємо Insert Quote (кнопочка із лапками) -> Поле Write Your Quote Here ... (замінюємо на текст цитати) -> Поле Insert Quote Footer (сюди даємо ім’я та прізвище автора цитати).

Вставляємо фото у текст

Ставимо курсив мишки у місце після закінчення абзацу, після якого хочемо вставити фото. Натискаємо Insert Embed Content (червона стрілочка) - > вибраним має буди Graphics - > Поле Keywords (сюди даємо слова, за якими шукати фото: слова під якими ви до цього завантажували фото в базу чи за якими хочете знайти архівні фотографії) -> Поле Search place (має бути All Sites) -> Натискаємо Search -> Шукаємо необхідне зображення та натискаємо зелений хрестик (Attach) -> Поле Caption (в це поле даємо Публікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмереж фото, якщо це фото спікера, то достатньо буде ім’я та прізвища, якщо це якась подія, то формат підпису, скажімо, такий: Пікет біля Верховної Ради України, 18 травня 2017 року АБО Пікет біля Верховної Ради. Київ, 18 травня 2017 року. Якщо фото архівне і не є прив’язаним до дати, можна давати місяць без числа, наприклад: Акція біля Верховної Ради України. Вересень 2014 року) -> Поле Size (тут обираємо розмір фото, якщо треба фото на усю ширину сторінки, то обираємо large (стоїть за умовчуванням), якщо треба маленьке фото праворуч від колонки тексту (наприклад довга інфографіка чи фото якогось зі спікерів), то обираємо small) -> Поле Keep aspect ratio (ставимо галочку у тому випадку, якщо фото не 16:9 і необхідно зберегти пропорції фотографії) -> Поле Action (тут можна обрати Url і тоді можна буде зробити перехід на лінк, який ви вкажете, при натисканні читачем на фото. Якщо такий функціонал необхідний, то змінюємо URL Target на New Tab) -> Після усіх процедур натискаємо Attach і фото до матеріалу додано.

Вставляємо відео у текст

Натискаємо Insert Embed Content (червона стрілочка) -> ставимо галочку на поле Video -> проводимо схожу процедуру пошуку як із додаванням фото у блок (текст) статті (пункт вище) -> знаходимо необхідне відео та натискаємо зелений хрестик (Attach) -> у новому вікні ще раз натискаємо Attach і відео до матеріалу додане.

Вставляємо головне фото

У полі Main Image / Video натискаємо на Add -> проводимо схожу процедуру, як із додаванням фото у блок статті (пункт вище) ->  В поле Caption даємо Публікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмереж фото -> на поле Graphic Description не звертаємо уваги, це технічне поле, звідки можна скопіювати підпис до фото українською мовою, якщо такий підпис у цьому полі є. ПРИМІТКА: Замість головного фото, в це місце можна вставити за подібною процедурою відео (в такому разі пошук здійснюємо не в Graphic, а у Video).

Матеріали на цю ж тему

Натискаємо на вкладку Related content -> у поле Keywords вводимо ключові слова пошуку матеріалів на цю ж тему - >  натискаємо Search - > знайшовши матеріали, які відповідають необхідній темі, натискаємо праворуч від них на зелену стрілочку.

Попередньо зберігаємо текст, натискаючи на кнопку Save&Continue зверху праворуч (переконайтеся що статус публікації перебуває у Draft).

Перевіряємо, чи все гаразд, натискаємо на кнопку Preview і попередньо дивимося, як виглядатиме текст на сайті. Якщо все гаразд, то переводимо статус публікації у Published, ставимо поточний час і публікуємо, натискаючи кнопку Save.

Дивимося, як матеріал виглядає вже на сайті (можна побачити вигляд публікації на сайті в самій «Панджиї»; за допомогою кнопки Link to origin, яка розташована у полі Actions на сторінці зі списком матеріалів). Все, матеріал опубліковано!

завантажуємо фото

Натискаємо New -> Multimedia -> image

Обираємо файл і завантажуємо

Title / Caption in English – сюди Публікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмереж фото англійською мовою за наступними стандартами:

Country -- Image description, city 16May2017

Наприклад: Ukraine – President of Ukraine Petro Poroshenko during speech in Verkhovna Rada, Kyiv, 16May2017

Description in English – сюди Публікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмереж фото українською або російською (Донбас.Реалії) мовами

Наприклад: Президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді. Київ, 16 травня 2017 року

Також тут можна прПублікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмережати теги, якщо є ймовірність що фото знадобиться як ілюстративне до якоїсь новини чи іншого матеріалу:
(Tags: Poroshenko / Порошенко / Верховна Рада)

Далі в полі Source обираємо джерело фотографії, найпоширеніший список джерел фото та як їх оформити:

  • Сourtesy photo (обираємо цей пункт, якщо автор надав вам право на фото і це фотографії саме його авторства, у полі Courtesy/Photographer обираємо manual input де бажано вказати ім’я людини яка вам надала право на використання фото, по можливості – латинкою, але можна і кирилицею.
  • RFE/RL (обираємо цей пункт, якщо автором фото є ви, або будь-хто інший, хто співпрацює з Радіо Свобода, у полі Courtesy/Photographer шукаємо ім’я автора фото, якщо у списку його немає, то обираємо manual input і додаємо автора вручну.
  • Public domain (як правило, це можуть бути якісь фото із «Вікіпедії»;, в копірайті яких вказано, що це суспільне надбання (public domain), як правило, це фотографії понад 75-річної давності, але можуть бути і сучасні фото)
  • Official website (обираємо цей пункт, якщо фото береться з якогось офіційного сайту, правила якого дозволяють використання фото на інших сайтах зі збереженням копірайту чи його вказуванням, у полі manual input вказуємо лінк на сайт у форматі, наприклад: radiosvoboda.org. (тобто без www та https://)
  • Social media (обираємо цей пункт, якщо ви берете фото з чиєїсь сторінки у соціальній мережі, отримавши дозвіл від людини чи пабліку на використання фото у своєму матеріалі; у полі manual input вказуємо лінк на сторінку у форматі, наприклад: facebook.com/vlad.zakrevsky.1 (тобто без www та https://)
  • Web screenshot (обираємо цей пункт, якщо ви зробили скріншот із якогось сайту для свого матеріалу)
  • Youtube screen grab (обираємо цей пункт, якщо ви зробили скріншот із відео на YouTube)

Далі ставимо галочку на image taken on та обираємо дату, коли фото було зроблене, якщо дата невідома, то обираємо unknown

Коли всі пункти, перераховані вище, виконані, то переходимо до безпосереднього завантаження фото: якщо вам необхідно завантажити більше ніж одне фото, тоді натискаємо Upload Similar, якщо ви вантажите лише одне, тоді натискаєте просто Upload.

Після того, як фотографія/фотографії завантажилися, можете перевірити, чи все вірно завантажилося наступним чином:

Натискаєте зверху у «Панджиї»; Search -> У полі Content Type натискаєте Multimedia та ставите галочку на Graphic -> У полі Keywords вводите ключові слова, з якими ви вантажили фото та натискаємо Search.

завантажуємо відео

Натискаємо New -> Multimedia -> Video batch upload -> Натискаємо Select files та обираємо необхідні нам відео (можна вибрати більше від одного) -> після завантаження усіх відео натискаємо Close page та шукаємо завантажене відео наступним чином:  Натискаєте зверху у «Панджиї»; Search -> У полі Content Type натискаєте Multimedia та ставите галочку на Video ->  Натискаємо Search. У результаті пошуку ваше відео буде називатися приблизно наступним чином, наприклад, ви вантажите відеофайл із назвою 1905 2017 Vasha Svoboda, ваше відео буде називатися [Username] 1905 2017 Vasha Svoboda.

Відкриваємо відео яке ви завантажили, на першій вкладці у полі Source позначаємо Радіо Свобода та у полі Screenshot at виставляємо стоп-кадр відео -> відкриваємо вкладку Content -> У поле Title вписуємо заголовок до відео (обов’язковий, навіть якщо відео ілюстративне) -> У полі Primary Zone якщо відео не йде на сайт, а є чисто ілюстративним для матеріалу, ставимо галочку на Ілюстрації.

Якщо відео йде також окремо на сайт, тоді у полі Description обов’язково ще прПублікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмережуємо Публікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмереж відео, а у полі Primary Zone ставимо наступні галочки: Відео, Мультимедіа, BBG Affiliates і внизу перед Tags відмічаємо Send to Direct. Переконайтеся що біля пункту Відео трикутничок жовтого кольору, якщо він сірого кольору, то клацніть на нього і він стане жовтим (Primary зоною). Далі вказуємо автора відео Authors -> Search Author -> Attach та прПублікуємо статтю, завантажуємо фото та відео, вставляємо пост із соцмережуємо ТЕГИ (поле Tags). Перевіряємо, чи все гаразд і натискаємо Save.

вставляємо пост із соцмереж / YOUTUBE
Facebook

Знаходимо необхідний пост -> натискаємо на стрілочку, що вказує вниз у правому кутку зверху поста -> натискаємо </> Embed -> копіюємо код (<iframe>….</iframe>) -> в «Панджиї»; натискаємо червону стрілочку -> переходимо у вкладку Attach external media -> у поле External media URL or Embed Code вставляємо код, який ми скопіювали з Facebook -> натискаємо Search -> напроти знайденого посту натискаємо Attach -> ГОТОВО

Twitter

Знаходимо необхідний твіт -> натискаємо на стрілочку, що вказує вниз у правому кутку зверху твіту (або інколи ще можуть бути три крапочки) -> натискаємо Embed Tweet -> копіюємо код (<blockquote>…..</blockquote>) -> в «Панджиї»; натискаємо червону стрілочку -> переходимо у вкладку Attach external media -> у поле External media URL or Embed Code вставляємо код, який ми скопіювали з Twitter -> натискаємо Search -> напроти знайденого твіту натискаємо Attach -> ГОТОВО

Youtube

Копіюємо лінк відео, в «Панджиї»; натискаємо червону стрілочку -> переходимо у вкладку Attach external media -> у поле External media URL or Embed Code вставляємо лінк відео -> натискаємо Search -> навпроти знайденого відео натискаємо Attach -> ГОТОВО