Доступність посилання

ТОП новини

АП: Україна з 1 квітня може ввести митні обмеження на експорт зерна


Президент України Віктор Янукович вимагає, щоб після 31 березня, коли закінчується термін дії квот на експорт зерна, був підготовлений відповідний акт, який замінив би їх, у разі необхідності, митними заходами, заявила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова.

«Якщо будуть потрібні обмеження (на експорт зерна після 31 березня), то це будуть не квоти, а митні заходи», – сказала вона на конференції Economist у Києві.

На уточнювальне запитання, що буде, якщо Верховна Рада до квітня не ухвалить закону про ведення митних заходів з обмеження експорту зерна, Акімова сказала: «Отже, не буде квот».

За її словами, Президент України ще з минулого року дискутував з урядом про доцільність введення квот на експорт зерна, вказуючи на непрозорість їх розподілу.

На початку жовтня 2010 року уряд України запровадив квотування експорту зерна на термін до 31 грудня. Наприкінці минулого року його продовжили до 31 березня 2011-го.

За цей час квоти розподілялися двічі у спосіб, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Мінагропроду про наявність зерна. Ці висновки були необхідні для надання заявки на отримання квоти.
XS
SM
MD
LG