Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:53

Росія засудила рішення Страсбурзького суду про латвійського партизана


Росія скритикувала рішення Європейського суду з прав людини, який підтвердив відсутність порушень прав людини в вироку латвійського суду радянському партизанові за вбивство цивільних людей.

Міністерство закордонних справ Росії заявило вчора, що оприлюднене раніше того дня рішення Суду в справі Василя Кононова становить «надзвичайно небезпечний прецедент», бо, на думку Москви, означає згоду Суду з тими, хто «прагне переглянути наслідки Другої світової війни і відбілити нацистів та їхніх поплічників».

Натомість у Латвії привітали рішення Європейського суду з прав людини в справі Кононова.

У Латвії її мешканця Василя Кононова, який за Другої світової діяв на її території як радянський партизан, звинувачували в убивстві дев’яти беззбройних цивільних людей, серед яких була й вагітна жінка. 2004 року його засудили за ці 9 убивств як за воєнний злочин, із урахуванням його віку (на той час понад 80 років) і стану здоров’я, лише до 20 місяців ув’язнення.

Кононов, якому Росія 2000 року надала своє громадянство, заявляє, що не винен і його дії не вважалися злочином у час вчинення й були справедливі, бо вбиті, на його думку, співпрацювали з нацистами.

2008 року Мала палата Європейського суду з прав людини підтвердила була одну зі скарг Кононова на латвійський вирок і заявила про порушення його прав.

Нині Велика палата Суду на оскарження, подане урядом Латвії, переглянула те рішення й визнала, що порушення не було. Це рішення остаточне й не може бути оскаржене.


Більше до теми:

Справа Василя Кононова в Європейському суді з прав людини

Заява МЗС Росії щодо рішення ЄСПЛ у справі Кононова (рос.)

Прес-реліз ЄСПЛ про рішення в справі «Кононов проти Латвії» (англійською)
Прес-реліз ЄСПЛ про рішення в справі «Кононов проти Латвії» (французькою)

Рішення ЄСПЛ у справі «Кононов проти Латвії» (англійською)
Рішення ЄСПЛ у справі «Кононов проти Латвії» (французькою)
XS
SM
MD
LG