Тарас Гаврилюк
Спочатку йшлося, що вартість другої черги цього проекту обійдеться десь не більш як в пів-мільярда доларів. Але за умови, якщо ми використовуватимемо польські чи українські труби, вартість цього трубопроводу буде ще нижчою. За розрахунками колег, перевантаження на нафтотерміналі в Одесі, перекачування до Брод, до Плотська, з Плотська – до Ґданьська, і в Ґданьську завантаження в наступний танкер – це буде виходити десь два з половиною долари за барель нафти.
Ганна Стеців
Це порівняно зі світовими цінами багато чи мало?
Тарас Гаврилюк
Важко точно порівняти зі світовими цінами, але, як на мене, справджується прогноз датської фірми про те, що перекачування нафти саме цим маршрутом обходитиметься щонайменше на 5 доларів дешевше, ніж іншим трубопроводам. До 8 червня вони повинні дати нам ще оцінку саме вартості нафти по різних маршрутах, починаючи від Тенгізу до Субси, з Субси до Чорного моря танкерами через Босфор, і за кінцеву точку взято німецький порт.
Ганна Стеців
А щодо сумнівів, що на Каспії нема нафти – чи справедливі вони?
Тарас Гаврилюк
Ні, на Каспії вистачить нафти для того, щоб завантажити саме цей нафтопровід. Сумнівні оцінки поки що з приводу нафтопроводу Баку-Джейхан, саме того, який американці хочуть будувати через Туреччину. Там вистачає десь на половину завантаженості того трубопроводу. Але так повідомлено, що якщо якнайскоріше зробити цей нафтопровід – до Ґданьська, тоді й більше шансів, щоб нафта перекачувалась саме ним.