Доступність посилання

ТОП новини

Таліби продовжують свою війну супроти світу


Таліби продовжують свою війну супроти світу

Прага, 25 травня 2001 – Талібський Афганістан вражає світ не лише руйнаціями пам’яток древніх неісламських культур та політикою своєрідного «ісламського нацизму» але й широкомасштабним виробництвом сильнодіючих наркотиків, котрі продовжують транспортуватися на Захід. Міжнародні експерти вважають торгівлю наркотиками одним з найголовніших джерел фінансових надходжень талібів.

Як повідомляють агенства, за останні 12 місяців відбулися зміни у політиці керівництва талібів щодо виробництва опію на території Афганістану, 90 відсотків якої вони власне контролюють. Дехто схильний навіть називати ці зміни кардинальними. За деякими інформаціями практично всі макові поля на території країни цієї весни виявлися закинутими напризволяще або використані для інших сільськогосподарських культур. І все це розпочалося після того, коли головний мулла талібів Мухаммад Омар, якого вони ще іменують - «найвищим світочем віри», видав в липні 2000 року постанову, котра забороняє правовірним мусульманам бути причетним до гріха вирощування опійного маку і використання опію.

Але світові експерти, зокрема, представники організації ООН з контролю за розповсюдженням наркотиків, мають чимало песимізму з приводу антинаркотичних заходів керівництва Талебану. По-перше, розпорядження мулли Омара стосується, насамперед, виробництва і вживання опію, а не його продажу за кордон. По-друге, не заважаючи на можливе значне скорочення плантацій опійного маку на території контрольованій талібами, експерти переконані, що велика кількість готового опійного сирцю накопичена торгівцями, як в Афганістані, так і на базах за його межами. І тому, за словами Сандро Туччі, віденського представника антинаркотикової програми ООН, опій продовжуватиме надходити на підпільні світові наркотичні ринки і впродовж наступних 12 місяців.

Сандро Туччі також додав:

« Ми знаємо що ціни на опій за межами Афганістану різко підскочили. Якщо кіло його у минулому році коштувало 35 доларів, то у цьому році ціна злетіла до 350-500 доларів за кілограм. Якщо нещодавно торгівці скупляли опійну сировину по всій території Афганістану і накопичували її для реалізації, то тепер вона зосереджується про запас, як дефіцит».

Нагадаємо, що у минулому році Афганістан забезпечував до 75 відсотків загального світового ринку опію. А у світі, за даними ООН, «кололося» опієм не менше 14 мільйонів наркоманів. Хоча цифра ця вважається далеко не повною. Крім того, фахівці мають інформації про розширення опійних плантацій у гірських районах Середньої Азії, особливо – у Таджикистані, який межує з Афганістаном. Тому вістки про можливе скорочення ринку опію сприймаються у світі з певною долею скептицизму. А представники американської делегації експертів у Афганістані вважають, що талібам вдалося обійти довготривалу конфронтацію з наркоторгівцями і про майбутню ситуації на цьому фронті сьогодні судити важко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG