Доступність посилання

ТОП новини

Сумна традиція українського футболу підтверджується вже третій рік…


Сумна традиція українського футболу підтверджується вже третій рік…

Прага, 12 листопада 2001 – 10 листопада, минулої суботи, футболісти національної збірної України знову не змогли подолати у Києві на Олімпійському стадіоні свого суперника в матчах плей-офф, футболістів Німеччини. Правда, нічия у першому матчі залишає ще якісь шанси для вихованців Валерія Лобановського на матч відповідь 14 листопада у Дортмунді. Ціна перемоги – путівка на чемпіонат світу 2002 у Кореї і Японії.

Одним з найбільш непослідовних в оцінці київського матчу Україна-Німеччина був один з відомих у минулом німецьких футболістів, нині - президент футбольного клубу «Баварія», Франц Беккенбауер. Бо напередодні цієї гри «король Франц» відзначив, що «в Києві німцям необхідно перемагати, щоб бути спокійним у Дортмунді, бо українці краще грають на виїзді і це доводить статистика їхніх останніх відбіркових матчів». І раптом, після нічиєї, Беккенбауер хвалить у понеділок своїх футболістів в інтерв’ю спортивному додатку до популярного німецького видання «Білд», підкреслюючи, що у грі збірної Німеччини помітний прогрес і це дає підстави сподіватися на сумарний успіх команди Руді Феллера. Хоча обережність одного з футбольних функціонерів з Мюнхена бере верх і він тут же ж закликає свою збірну бути пильною, бо на його думку:«старий лис Лобановський завжди ставив на контратаку, починаючи від Блохіна і закінчуючи Шевченком».

Щось подібне висловлює і капітан німецької збірної, її воротар Олівер Кан. Він вважає, що «Україна тільки тоді сильна, коли ми допускаємося помилок. Але вони дуже небезпечні при контратаках»,-наводить у понеділок його слова Ассошіейтед Пресс. Олівер Кан також сказав, що в середу «не йдеться про гарний футбол», а про путівку на чемпіонат світу. До прагматичного підходу у матчі-відповіді закликають і тренери німецької команди Руді Феллер та Міхаель Скіббе. Німецький футбольний журнал «Кіккер» перконаний, що їхня команда на старті матчу у Дортмунді має посилити атакуючий потенціал і нагадує слова Феллера про те, що на утримання нульового рахунку, котрий в принципі влаштовує Німеччину, грати у середу небезпечно.

Провідні італійські газети дотримуються думки, що німцям у Києві посміхнулося везіння із-за тієї простої причини, що Шевченко після двотижневої перерви був у поганій спортивній формі. А «Туттоспорт» додає в понеділок, що за італійськими спостереженнями « цар Андрій», як правило, не грає погано два матчі підряд.

Хоча чимало німецьких газет далекі від оптимізму щодо матчу-відповіді у Дортмунді. Так, «Берлінер Морґенпост» написала у понеділок - «ні риба – ні м’ясо», це щодо матчу у Києві. А «Гамбурґер Морґенпост» констатує за два дні до гри у Дортмунді - «продовжуємо трястися»…

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG