Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 18:17

Європейський одер на арешт терористів може з’явитися уже скоро


Європейський одер на арешт терористів може з’явитися уже скоро

Прага, 11 грудня 2001 ― Необхідність боротися з тероризмом підштовхнула Європейський Союз до створення можливості для видачі ордеру на арешт, дійсного на всій території ЄС. Італійський прем’єр виступив проти пан-європейського оредру. Але не лише Сільвіо Берлусконі є проти видачі загальноєвропейських ордерів. Свої побоювання також висловлюють деякі правники, які вбачають у цьому можливість для обмежень прав людини.

Країни Європейського Союзу, за винятком Італії, планують створити можливість для видачі ордеру на арешт, дійсного на всій території Євросоюзу за звинуваченням у 32 різних злочинах, що включають тероризм, контрабанду людей, накротиків та зброї, а також фінансові злочини. Саме остання категорія злочинів викликає протест з боку Італії. Критики вважають, що причина полягає у особистій позиції італійського прем’єра, який, можливо, відчуває власну вразливість, адже в самій Італії цього мільярдера та мадіа-маґната звинувачують у корупції, а у ще одній із країн ЄС у підробці документів.

Офіційна ж позиція уряду Берлусконі полягає у тому, що громадяни Італії могли би бути притягнуті до відповідальності за дії, які на території Італії не вважються злочином. Італія пропонує не поспішати і домовитися про те, які злочини є злочинами не раніше 2008 року. Проте ані ці аргументи, ані пропозиції не задовольняють політиків з інших держав ЄС. Нинішній президент ЄС, бельгійський прем’єр Ґі Фергофштадт, який спеціально вилетів до Італії для проведення переговорів із цього питання, наполягає на тому, що країни ЄС повинні ухвалити рішення про пан-європейські ордери до самміту, що має відбутися наприкінці цього тижня, навіть якщо Італія і далі буде проти цього рішення. Оглядачі зауважують, що така позиція є рідким проявом ізоляції одного із найбільших членів ЄС.

Однак як би не вирішилася справа з Італією, італійський прем’єр - не єдиний, кого занепокоює ідея пан-європейських ордерів. Бельгійський правник Філіп Ландол, вважає, що ЄС занадто поспішає у цій справі, і в цьому є певна небезпека: «Назагал, щось подібне буде потрібно з часом, але може виникнути багато проблем, якщо щось піде не так у цій справі, і люди перестануть підтримувати цю ідею. Достатньо одного голосного випадку із помилкою правосуддя, як все під зворотнім напрямком».

Інший експерт, брюссельський правник Разван Емануаль, вважає, що майбутнє розширення Європейського Союзу створить занадто добрі умови для вільного руху злочинців у межах майже цілого континенту, але повноваження правосуддя будуть обмежені кордонами окремих країн. Саме цю суперечність хоча б частково має подолати положення про пан-європйські ордери. «Це, може, і суперечливе питання, але з іншого боку, існують двосторонні угоди щодо переслідування злочинців, які до певної міри виконують ту саму функцію. На мою думку, спільний захід створює однакові для всіх стандарти, і це має допомогти правоохоронцям у боротьбі зі злочинцями», вважає брюсельський правник.

З Італією чи без неї, країни Європейського Союзу сповнені рішучості боротися зі злочином на всій теритоії ЄС. Загальноєвропейський ордер на арешт дозволить поліції заарештовувати підозрюваних на території будь-якої із членських країн, не потребуючи при цьому проходити через складну процедуру екстрадиції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG