Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 11:51

Антитерористична кампанія


Антитерористична кампанія

Прага, 12 грудня 2001 – Антитерористична кампанія залишається головною темою на сторінках західної преси. Оглядачі порушують деякі побічні й небажані наслідки цієї кампанії в окремих країнах – членах коаліції, зокрема в Китаї і Росії.

Коментуючи участь в антитерористичній коаліції низки країн, відомих з порушень прав людини, оглядачі зосереджують увагу передусім на Росії, яка в рамках боротьби з тероризмом продовжує репресії проти чеченського мирного населення, а також на Китаї, який відновив репресії проти уйгурської національної меншості на північному заході країни. Серед арабських членів антитерористичної коаліції оглядачі найчастіше згадують Саудівську Аравію.

Коментатор німецької газети «Франкфуртер альґемайне цайтунґ» Вольфґанґ Ґюнтер Лерх порушує у зв’язку з цим проблему етнічних уйгурів-мусульман у Китаї, автономний регіон яких знову став об’єктом політичних провокацій та економічних обмежень з боку Пекіна. При цьому, як зазначає автор, китайські керівники експлуатують ідею боротьби з тероризмом для виправдання репресій. Тим часом, на думку автора, репресії можуть лише активізувати опір і викликати зростання солідарності серед уйгурів у сусідніх середньоазійських країнах і в Туреччині.

Газета «Уолл стріт джорнел» містить аналітичну статтю Фредеріка Старра, науковця Інституту досліджень Середньої Азії при університеті Джона Гопкінса. Автор представляє деякі мало знані сторони політики російського керівника Путіна після терористичних актів у США 11 вересня. Тоді Путін, за словами автора, у зверненні до адміністрації США висловив глибоке співчуття і солідарність. Натомість залишився маловідомим той факт, що наступних кілька днів Путін провів на телефоні, переконуючи лідерів середньоазійських республік не дозволяти Сполученим Штатам використовувати території їхніх республік для ударів по позиціях талібів і Аль-Кайди в Афганістані. Коли ті відмовилися послухати Путіна, пише на закінчення Фредерік Старр, російський керівник поспішив оголосити світові, що після його невтомних зусиль йому пощастило домовитися із середньо-азійськими лідерами про співпрацю зі США.

Тим часом німецький тижневик «Ді Вохе» містить коментар колишнього координатора гуманітарної допомоги ООН в Іраку Ганса фон Шпонека, який рік тому залишив свою посаду. Автор закликає антитерористичну коаліцію і передусім Сполучені Штати не переносити воєнних дій у рамках боротьби з тероризмом на Ірак, який і далі залишається на чорному списку країн, що підтримують міжнародний тероризм. За словами автора, такий крок, тобто застосування сили замість дипломатичних заходів і переговорів може послабити коаліцію і стати ще більшою загрозою миру і стабільності в регіоні. Фон Шпонек закликає натомість скасувати санкції проти Іраку, запроваджені ООН 11 років тому, і розпочати з Багдадом переговори у справі відновлення міжнародної військової інспекції. На думку автора, Багдад готовий до таких переговорів.

Санкції, веде далі автор, зруйнували іракське суспільство і спричинилися до загибелі сотень тисяч людей. Він закликає Європейський союз використати весь свій вплив, щоб закінчити, за його словами, «цю найбільшу несправедливість наших часів». Автор закликає Вашінгтон розпочати переговори з Багдадом, водночас критикуючи адміністрацію США за те, що вона прикриває очі на ламання прав людини в сусідній Саудівській Аравії, яка є членом антитерористичної коаліції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG