Доступність посилання

ТОП новини

Президент Росії Володимип Путін категорично виступає проти будь-яких змін у Конституції своєї країни


Президент Росії Володимип Путін категорично виступає проти будь-яких змін у Конституції своєї країни

Москва, 12 грудня 2001 ― Президент Російської Федерації Володимир Путін категорично виступає проти будь-яких змін у Конституції своєї країни. В. Путін зробив цю заяву на урочистому прийомі, присвяченому Дню Конституції.

Президент Володимир Путін зазначив, що будь-які зміни у Конституції Росії можуть призвести до серйозних порушень у балансі влади у цій країні, а також призвести, як він висловився, до державного конфлікту. Саме це, наголосив Володимир Путін і стосується збільшення терміну перебування на посаді президента Російської Федерації. В час, коли діє саме нинішній президент, - зазначив В. Путін,- жодні зміни, пов’язані із терміном перебування президента на посаді проводитися не будуть.

Таким чином Володимир Путін відповів на несподівану ініціативу власного висуванця – голови Ради Федерації- Верхньої палати російського парламенту, Сергія Миронова.

Сергій Миронов відразу після свого обрання головою Ради Федерацій заявив, що можуть бути проведені серйозні зміни у російський Конституції, серед тих змін, Сергій Миронов назвав збільшення терміну перебування на посаді президента Російської Федерації. За збільшення терміну перебування президента РФ на своїй посаді, а також за деякі інші зміни Конституції висловився і керівник Нижньої палати російського парламенту, Державної Думи, також петербуржець Генадій Селезньов.

Однак, Володимир Путін рішуче відповів обом керівникам російського парламенту.

Як зазначають спостерігачі, це може бутя пов’язано із тим, що в час, коли Борис Єльцин передавав владу Володимирові Путіну, серед умов передання цієї влади було не внесення змін до Конституції Росії, яка, як відомо, ухвалювалася саме в часи президенства Бориса Єльцина. Тепер Володимир Путін говорить, що ніяких змін Конституції під якусь конкретну особу не може відбуватися.

На прийомі, де В. Путін виступав із цією промовою, можна було побачити першого президента Росії Бориса Єльцина, його дружину та його дочку. Поруч із дочкою Бориса Єльцина сидів керівник президентської адміністрації, поруч з дружиною Бориса Єльцина – Патріарх московський та всієї Росії. Таким чином, було очевидним, що сім’я Єльциних є невід’ємною частиною нинішньої російської політичної еліти, авторитетними особами, які можуть запропонувати президентові відповісти власним соратникам не у приватних розмовах, а голосно, так, щоб ці виправдання Володимира Путіна почула вся Росія

Так що на суперечках щодо можливих змін у російській Конституції на певний час можна поставити крапку. У боротьбі кланів у російському політичному керівництві перемогла група, яка орієнтується на колишнього президента Російської Федерації досі авторитетного Бориса Єльцина.

Володимир Путін змушений був голосно виправдатися так, щоб це почули всі представники російської політичної еліти, всі громадяни його країни. Бориса Єльцина, коли він з’явився у залі прийому, зал зустрів гучними оплесками.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG