Доступність посилання

26 Вересень 2017, Київ 12:33

Прес-конференція Леоніда Грача


Прес-конференція Леоніда Грача

Симферополь, 17 грудня 2001 - У понеділок голова Верховної Ради Криму Леонід Грач провів у Симферополі першу за останні два роки прес-конференцію. Приводом для неї стала поїздка кримського спікера до Москви. Однак місцевих журналістів більше цікавив стан справ у Криму, насамперед, передвиборчі очікування голови кримського парламенту.

Голова Верховної Ради Криму Леонід Грач увесь минулий тиждень перебував у Москві. Спершу - на Всеросійському з’їзді вихідців з України, а потім брав участь у Всесвітньому російському народному Соборі. Посвітившись перед московським політичним бомондом, Леонід Грач у Криму вирішив довести це до відома кримчан, переважна більшість з яких – етнічні росіяни і досі чуттєво реагують на події в Росії. Втім, журналістів, які у понеділок прийшли на прес-конференцію Леоніда Грача, цікавили не тільки подробиці зустрічі кримського спікера з президентом Росії Володимиром Путіним і Патріархом московським Алексієм 2-м, але й передвиборча ситуація в Криму та Україні загалом.

Насамперед кримський спікер висловив переконання, що Президент Кучма підпише закон “Про вибори депутатів Верховної Ради АРК”, якщо депутати ухвалять його за змішаною системою. “Якщо в четвер, а такі можливості є, український парламент остаточно ухвалить рішення про затвердження кримського закону про вибори, то Леонід Данилович, щоб Крим не виглядав пасинком і, щоб дати можливість вирішення проблеми представлення кримських татар – підпише закон, розроблений на основі змішаної системи”, - вважає Леонід Грач. Водночас кримський спікер заявив, що для нього і комуністів не буде проблемою, якщо депутати ухвалять закон, розроблений на основі мажоритарної системи, але від цього постраждають інтереси кримських татар, оскільки Верховна Рада України ніколи не погодиться на запровадження національних округів.

Коментуючи на прохання журналістів фактичне створення блоку “За єдину Україну”, Леонід Грач назвав втратою для цього блоку рішення Миколи Азарова не балотуватися до Верховної Ради України на майбутніх парламентських виборах: “Для блоку це велика втрата, а для нас, лівих – великий подарунок те, що у блоці не знайшов свого місця Микола Янович Азаров. Блок “За єдину Україну” таким чином ослаблений”, – вважає спікер місцевого парламенту, лідер кримських комуністів Леонід Грач. На його думку, Володимир Семиноженко на посаді голови Партії регіонів не зможе якісно замінити Миколу Азарова, хоча при цьому Леонід Грач назвав блок “За єдину Україну” – серйозним і впливовим. На думку кримського спікера, головними суперниками цього блоку будуть ліві, яким Леонід Грач уже віддав щонайменше 30% голосів, а також блок Віктора Ющенка та об’єднані соціал-демократи.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG