Доступність посилання

ТОП новини

Індійсько-пакистанський конфлікт


Індійсько-пакистанський конфлікт

Прага, 7 січня 2002 – Тривають міжнародні зусилля з метою врегулювати індійсько-пакистанський прикордонний конфлікт. У понеділок із Індії до Ісламабада прибув прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, який взяв на себе роль посередника в урегулюванні конфлікту. Тим часом у неділю ввечері уздовж спільного індійсько-пакистанського кордону продовжувалася запекла артилерійська перестрілка.

Після короткої зустрічі між прем’єр-міністром Індії Ваджпаї і президентом Пакистану Мушаррафом під час самміту країн Південно-Азійської асоціації у столиці Непалу Катманду, де обидва керівники потиснули один одному руки, оглядачі із деяким оптимізмом оцінюють перспективи дальших мирних переговорів між обома ядерними країнами. Понеділкові індійські і пакистанські газети називають неформальну зустріч обох лідерів жестом доброї волі, який мав би засвідчити про готовність сторін до примирення. Під час прес-конференції в Катманду президент Пакистану Мушараф підкреслив, що його зустріч з Ваджпаї не вирішила кризи, проте її не погіршила. За його словами, тепер офіційні особи обох країн розмірковують справу розширення взаємних контактів з метою вирішення кризи.

Індійський лідер був дещо стриманіший. За словами Ваджпаї, під час зустрічі в Катманду не досягнено жодних домовленостей. Він вважає натомість, що для початку переговорів пакистанське керівництво повинно рішучіше вдарити по групах ісламських екстремістів, які влаштовують терористичні акти на території Індії і надають підтримку мусульманським сепаратистам індійського штату Кашмір. Індія вимагає від Пакистану передати їй 20 ісламських екстремістів, запідозрених в організації терористичних актів на території Індії, зокрема в будинку індійського парламенту 13 грудня і пізніше у Кашмірі.

Відповідаючи на ці вимоги, Мушарраф заявив, що Ісламабад розуміє і усвідомлює занепокоєння Індії, проте індійські керівники повинні розуміти і стурбованість Ісламабада. Розшифровуючи слова пакстанського керівника, коментатори підкреслюють, що ширша акція проти ісламських екстремістів у Пакистані могла б викликати вибух невдоволення і призвести до зміщення Мушаррафа, який уже викликав реакцію меред ісламістів прилученням до антитерористичної акції в Афганістані.

Тим часом інтенсивну акцію примирення сторін розпочав наприкінці минулого тижня прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, який сподівається, що йому вдасться переконати керівників ворогуючих сторін розпочати мирні переговори. У неділю після зустірічі в Делі Блер і Ваджпаї підписали спільну декларацію з осудом тих, хто надає технічну і фінансову допомогу терористам. Цей документ посередньо мав би підтвердити обов’язок Ісламабада активніше повести боротьбу з ісламськими екстремістами. У понеділок Блер прибув до Ісламабада для переговорів з пакистанськими офіційними особами.

Варто додати до цього, що сьогодні в Пекіні розпочалася зустріч міністрів закордонних справ країн так званої Шанхайської групи співпраці, до якої входять Китай, Росія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан та Узбекистан. Серед іншого учасники наради знову обговорять шляхи боротьби з ісламським екстремізмом та індійсько-пакистанський конфлікт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG