Доступність посилання

ТОП новини

Кредити МВФ Україні у глухому куті – пише “Файненшл Таймс”


Кредити МВФ Україні у глухому куті – пише “Файненшл Таймс”

Прага, 15 січня 2002 - Україна наврядчи одержить кредити Міжнародного Валютного Фонду до парламентських виборів, прогнозує Державна податкова адміністрація. Уряд не зміг виконати головної умови поновлення кредитування, а саме удосконалити схему повернення підприємцям податку на додану вартість (ПДВ). Проте, голова податківців Микола Азаров вважає, що рішення МВФ пов’язане із політичною ситуацією в країні і наближенням парламентських виборів.

Провідний британський щоденник “Файненшл Таймс” пише, що між сторонами виникло непорозуміння. Газета цитує слова представника МВФ в Україні Лоренцо Фіґлюолі, який сказав, що Фонд був готовий домовитися, але не знав про рішення українського уряду перервати переговори. Також поки що невідомо, чи працюватиме місія Фонду в Києві в лютому, адже керівництву Фонду потрібен час, щоб опрацювати лист прем’єра Анатолія Кінаха щодо повернення ПДВ.

За прогнозами “Файненшл Таймз”, відкладення роботи місії МВФ до виборів матиме негативні наслідки: Україна може втратити решту 940 мільйонів, що залишилися в пакеті програми Фонду, термін якої збігає у вересні; також це ускладнить майбутні переговори уряду з міжнародними фінансовими організаціями.

Експерти раніше прогнозували, що Україна не отримає грошей МВФ до виборів. Це пов’язували із відкладенням урядом програми реформ під час передвиборчого процесу. Але, аналітики, пише газета, не бачать приводу турбуватися. На їхню думку, фінансова політика уряду стабільна як ніколи, валютні резерви перевищують 3 мільярди доларів, а економічний зріст, як очікують, сягатиме 9-ти відсотків на рік.

Непорозуміння між урядом і Міжнародним Валютним Фондом виникло навколо податку на додану вартість. Голова податкової адміністрації Микола Азаров заявляє, що минулого року його відомство досягло великих успіхів у збиранні податків, але Міжнародний Валютний Фонд пов’язує високі показники роботи податкового відомства із неповерненням підприємцям ПДВ.

Опозиція звинувачує відомство Азарова у маніпуляціях із збиранням податків і поверненням ПДВ на користь окремих компаній, що підтримують політиків і партії, прихильних до влади. “Файненшл Таймс” нагадує, що нещодавно Микола Азаров склав свої повноваження, як голова Партії регіонів і заявив, що не братиме участі у виборах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG