Доступність посилання

ТОП новини

Леонід Грач та його двійники


Леонід Грач та його двійники

Симферополь, 12 лютого 2002 - В одному з кримських округів до парламенту автономії балотується аж три Леоніда Івановича Грачі та один Петро Миколайович Симоненко. Усі вони – комуністи, правда, належать до різних Компартій.

Днями електронною поштою мені надійшов малюнок за мотивами відомої картини Саврасова “Граки прилетіли”. Правда цього разу підпис під малюнком, де під березою зображено стомленого мисливця із рушницею і зовсім немає граків, був інший – “Граки полетіли”. Останні дії Центральної виборчої комісії Криму, яка відганяє усіх, хто має прізвище Грач, від округу №25, що у Симферополі, нагадують життєву позицію мисливця з комп’ютерного малюнка. Правда виглядає так, що в Криму виборчкоми принципові стосовно захисту прав лише членів “Блоку Грача”, сформованого Кримським рескомом КПУ. Цілком вірогідно, що на інші регіони України та інші політичні сили ця принциповість не поширюється.

Так це, чи ні, але за повідомленням Російської інформаційної агенції, на мандат депутата Верховної Ради Криму у виборчому окрузі №25 претендує 5 Грачів Леонідів Івановичів та один Симоненко Петро Миколайович. І всі як один – комуністи, хоч і належать до різних компартій. Як вдалося уточнити в окружній виборчій комісії, насправді, до неї по реєстрацію звернулися 3 Грачі та один Симоненко, а от те, що усі вони – комуністи, це точно. Одного з них – спікера місцевого парламенту, 1-го секретаря Кримського рескому КПУ Леоніда Грача комісія уже зареєструвала, а от іншим претендентам пощастило менше – на їхньому шляху став давній соратник спікера, голова Центрвиборчкому Криму Іван Поляков, який пообіцяв, що жоден з двійників Грача і Симоненка зареєстрований не буде і пригрозив міліцією тим претендентам, хто надумає перешкоджати роботі окружкомів.

Як вдалося дізнатися, опонувати Леонідові Грачу-першому збирався його повний тезка, який ще місяць тому був Олександром Івановичом Папетою. 29 січня його було обрано 1-м секретарем Кримського рескому Компартії України (трудящих) і того ж дня у Київському районному ЗАГСі Симферополя він отримав новий паспорт серії ЕЕ №559033 і став Леонідом Івановичем Грачем. Однак під час реєстрації кандидатом у депутати прямо в окружкомі невідомі, серед яких упізнали кількох членів КПУ, вкрали паспорт Грача-другого.

Грач-третій з’явився у виборчкомі №25 декілька днів тому разом з Петром Миколайовичом Симоненком. Обидва – члени КПУ (оновленої) та мешканці Сумщини. І саме на цій підставі виборча комісія відмовила їм у реєстрації. Обидва, як і Грач-другий подали до суду. Сліди четвертого і п’ятого Грача мені відшукати не вдалося.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG