Доступність посилання

ТОП новини

Грузинські демократи вивчають досвід України


Грузинські демократи вивчають досвід України

Київ, 20 лютого 2002 - Перебіг подій політичного життя України перестав бути внутрішньою проблемою лише української держави. Питання, як розвивається політикум і суспільство в Україні, куди йде наша держава – до демократії чи автократії – уважно вивчаються політологами, політиками і журналістами як далекого, так і ближнього зарубіжжя.

Наприклад, у Грузії, яка здавна з повагою ставиться до України і нині є її колегою по міждержавній інституції ГУУАМ. Днями з Грузії повернулися українські політологи.

За їхніми словами, політичні стосунки між Києвом і Тбілісі сягають доби Візантійської імперії, а за останні два роки інтерес двох країн одна до одної значно збільшився.

Спершу грузини спостерігали за “Кучма-гейтом”, а восени минулого року українці аналізували результати грузинської “парламентської революції”. Як каже політолог Ігор Семиволос, грузинські політики і науковці відстежують події, що відбуваються в Україні:

“Державний телеканал Грузії іноді передає програми УТ-1, але держтелебачення більшість грузин не дивляться. Таким чином, інформацію про Україну більшість грузинського населення отримує через ЗМІ інших країн, у першу чергу – російські. Хоча “Кучма-гейт” і все, пов’язане зі справою Гонгадзе, регулярно транслював популярний незалежний телеканал «Руставі 2», його глядачі спостерігали і за розгортанням скандалу, і за перебігом слідства у справі Гонгадзе, і за акціями опозиції.

Уроком “Кучма-гейту” для грузинських демократів стало усвідомлення того, що опозиція має бути згуртованою, а її акції – короткими у часі і яскравими”.

Минулої осені Грузія пережила свій власний “касетний-гейт”, було вбито журналіста Санаю, котрий мав факти причетності силовиків до трансферу наркотиків. Грузинська опозиція утримала своїх прихильників від застосування сили, і це, на думку київського політолога Сергія Данилова, ще один український урок для грузинської демократії, яка мирним шляхом – через парламент – провела перестановки і реформи усередині виконавчих структур влади і встановила рівновагу між усіма гілками влади, з президентською включно.

Цієї зими Грузія спостерігає перебіг виборчих перегонів в Україні. Журналісти телеканалу “Руставі 2” відстежують ситуацію в українській державі і сподіваються, що нинішня Україна не повторюватиме власних помилок і помилок Грузії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG