Доступність посилання

23 Вересень 2017, Київ 16:58

Відставний генерал Драголюб Ойданич, колишній начальник Генштабу Збройних сил Югославії, сьогодні здався Міжнародному трибуналові у Гаазі, який його звинувачує у скоєнні воєнних злочинів


Відставний генерал Драголюб Ойданич, колишній начальник Генштабу Збройних сил Югославії, сьогодні здався Міжнародному трибуналові у Гаазі, який його звинувачує у скоєнні воєнних злочинів

Белград, 25 квітня 2002 – Серби сьогодні бачили й генеральські сльози. Прощаючись з онуками, Мілошевичев орденоносець хотів показати, що він чутлива людина. Проте, його сльози й патетичні заяви не схвилювали громадян.

Ойданич ніколи не був популярним. Його пам'ятають лише як офіцера беззастережно лояльного Мілошевичу. Він очолив Генштаб восени 1998 року, після відставки генерала Момчіла Перішича, який попереджував колишнього президента не гратися з вогнем, тобто з НАТО. Та ще одне: Перішич виступав проти участі армії у боротьбі з албанськими повстанцями у Косові. Ойданич погоджувався з усім, чого вимагав глава держави. Хоча міг знати, які будуть наслідки натовської авіакампанії, він підтримав безглузде протистояння Мілошевича західному альянсові.

В боях проти Армії звільнення Косова та в час бомбардувань загинуло понад тисячі військовослужбовців і поліцейських. Їхній командувач перебував у безпечному бункері разом із Мілошевичем. Після завершення кампанії Ойданич зухвало заявив, що сербські сили збили 80 літаків НАТО й понад двохсот ракет та що його армія перемогла.

Генерал Ойданич взяв до Гааги три тисячі сторінок документів із Генштабу. Він упевнений, що доведе свою безневинність та ще й стверджує, що почуває себе – неначе герой.

Гаазьких прокурорів цікавить не дешева політична демагогія, а факти. На думку військових експертів, факти якими користуватиметься Ойданич могли б стати доказами проти Мілошевича. Якщо він розповість лише частину подробиць про операції армії у Косові – це кине зовсім нове світло на драматичні й криваві події, що відбувалися протягом 1999 й 2000-го року. Зрештою, добре відомо, що саме відбувалося у Косові. Гаазький суд має лише з'ясувати, хто повинен нести відповідальність.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG