Доступність посилання

ТОП новини

У Криму відбудуться довибори до парламенту автономії


У Криму відбудуться довибори до парламенту автономії

Симферополь, 20 червня 2002 - Центральна виборча комісія Криму призначила довибори депутатів кримського парламенту. Поки що за депутатські мандати боротимуться у трьох виборчих округах. Ще за один триває судова суперечка.

У кримському парламенті загалом 100 місць. Однак, до останнього часу 6 із них залишалися вакантними – у п’яти округах вибори були визнані недійсними, а шостий – виборчий округ №25 – звільнив екс-спікер, комуніст Леонід Грач, подавшись до Києва. Тепер Центральна виборча комісія Криму призначила терміни довиборів депутатів у трьох округах. Кримчанам доведеться голосувати 22 вересня. І про наміри поборотися за депутатський мандат уже заявили колишні високопоставлені парламентські функціонери, комуністи Юрій Корнилов та Опанас Іванов. Чи балотуватиметься Леонід Грач, як він обіцяв раніше, - наразі не відомо.

Ще за один депутатський мандат зараз точиться боротьба. Днями фактичний переможець в окрузі №70, що у Кіровському районі, Сервер Мемедляєв виграв процес в Апеляційному суді Криму, який скасував рішення суду першої інстанції про визнання виборів у його окрузі недійсними і відмовив позивачу – Людмилі Франчук, яка програла вибори, посівши лише 5-те місце і відставши від пана Мемедляєва майже на пів тисячі голосів.

Однак, вплив сім’ї Франчуків у Криму настільки великий, що Центрвиборчком автономії на чолі з Іваном Поляковим не посмів зареєструвати Сервера Мемедляєва депутатом. Тут призначено перерахунок голосів на одній з дільниць. Оскільки така процедура не передбачена чинним законодавством, то пан Мемедляєв готує судовий позов, а Меджліс – масові акції протесту.

Ще у двох округах кримський виборчком переглянув свої попередні рішення і таки зареєстрував нових депутатів. Ними стали один із лідерів “Русской общіни Крима” Олег Родівілов, який, за неофіційною інформацією, має російське громадянство, та євпаторійський авторитет Микола Котляревський. Обидва, без сумніву, будуть колоритними фігурами в кримському парламенті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG