Доступність посилання

25 Листопад 2017, Київ 02:04

В Афганістані посилюють безпеку лідерів країни


В Афганістані посилюють безпеку лідерів країни

Прага, 23 липня 2002 – Американські солдати охоронятимуть президентську резиденцію афганського лідера в центрі Кабула після того, як стало відомо про загрозу життю Хаміда Карзая. Заходи безпеки вживаються по цілій країні, де за останні півроку сталося вже 2 замахи на урядовців.

Президент Афганістану Хамід Карзай замінив свою охорону з 50 афганців на американських солдатів. Крок пов’язаний із загальними планами посилити безпеку після замаху на афганського віце-президента раніше цього місяця. Міністр оборони США Доналд Рамсфельд назвав крок тимчасовим і повідомив, що Америка проводитиме вишкіл афганських охоронців. Західні дипломати в Кабулі висловлюють побоювання, що загроза життю Карзая іде від його колишніх ворогів, ватажків інших кланів, які зараз увійшли до нового афганського уряду. Зокрема, колишні президентські охоронці, яких тепер замінили американці, раніше підкорялися впливовому військовому командиру Північного альянсу Мохамеду Фахіму, який зараз є міністром оборони. Як повідомив Радіо Свобода афганський міністр закордонних справ Абдулла Абдулла, саме на бійців колишнього Північного альянсу зараз покладають відповідальність за вбивства віце-президента та міністра транспорту.

Президент Афганістану Хамід Карзаї поки що публічно не коментував свого рішення замінити охорону, хоча американські солдати розмістилися в його резиденції ще минулими вихідними. Раніше в інтерв'ю Радіо Свобода Карзай визнав, що це було небезпечно запрошувати колишніх ворогів до свого уряду, але додав, що це був єдиний шанс зберегти стабільність: "Я не хочу війни, я не хочу порушення в цій країні прав афганців. Отже, якщо мені пощастить зібрати в уряд військових та регіональних лідерів і переконати їх співпрацювати буде дуже добре. Це – в інтересах цілої країни."

Президент Карзай раніше говорив Радіо Свобода, що він звернеться за допомогою до іноземних сил, якщо виникне загроза його безпеці. Він припускав варіант, коли ворогуючі ватажки з його уряду почнуть ставити власні інтереси вище за майбутнє Афганістану.

Тимчасом окремі афганські представники піддали критиці рішення Карзая. Вони вважають, що присутність іноземців у його охороні для афганців означатиме, що він не контролює влади. А колишній мер Кабула Фазель Карім Аймак заявив, що це зашкодить іміджу Карзая серед простого населення.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG