Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 07:04

Найкраще зрозуміти весь жах трагедії, що трапилася минулої суботи під час авіашоу у Львові, можуть німці


Найкраще зрозуміти весь жах трагедії, що трапилася минулої суботи під час авіашоу у Львові, можуть німці

Берлін, 29 липня 2002 - 1988-го року на військовому аеродромі в Рамштайні трапився подібний інцидент: під час шоу в небі зіткнулися три італійські літаки – один із них впав на глядачів. Тоді загинуло 70 осіб. За кількістю жертв авіакатастрофа з українським літаком установила новий сумний рекорд. Коментуючи трагедію у Львові, оглядачі в Німеччині звертають увагу на безглуздість подібних шоу і їхню небезпечність особливо, якщо взяти до уваги незадовільний стан, в якому перебувають українські збройні сили.

“У колишніх радянських республіках авіація перетворилася на непередбачуваний ризик”, - пише газета “Нойе оснабрюкер цайтунг”. Видання звертає увагу на те, що як військовій, так і цивільній авіації не вистачає грошей для обслуговування літаків: “Незважаючи на це, машини, яким нема чого шукати в небі, знову й знову відриваються від землі. За таких умов навіть такий відомий своєю надійністю літак, як Су-27 може перетворитися на годинникову бомбу, якщо його не підтримувати в належному стані. Країна, якій так багато чого не вистачає, вірогідно хотіла сподобатися своїм громадянам, проводячи таке розкішне шоу. Але тепер доводиться жити, як у “жахливому сні”, як сказав президент Кучма. З огляду на катастрофу в Рамштайні німці, як ніхто інший співчувають жертвам в Україні, але водночас і висловлюють своє виняткове непорозуміння. Незважаючи на те, що в Німеччині після трагедії були запроваджені більш суворі норми безпеки під час подібних заходів, в інший країнах, судячи з усього, ніхто не зробив відповідних висновків. Тепер Кучма хоче заборонити авіашоу і таким чинному знову сподобатися народу. Для 83 жертв таке рішення ухвалюється занадто пізно”, - наголошує газета “Нойе оснабрюкер цайтунг”.

У зв'язку з катастрофою під Львовом газета “Зюддойче цайтунг”, так оцінює загальну ситуацію в Україні: “Впродовж років Україна страждає від катастроф, пише видання і нагадує, що з часу проголошення незалежності в шахтах країни загинуло 3700 гірників. Застаріла інфраструктура особливо жорстоко дає про себе знати в забоях. Але також в інших сферах життя українці постійно знаходять підтвердження тому, що вони живуть у нездатній рухатися далі державі. Україна вважається показовим прикладом невдалої трансформації. Упродовж восьми років після 1991-го в країні спостерігалося падіння економіки. Тепер з'явилися ознаки економічного піднесення, але більшість українців його не відчувають. Мало щастя вони мали також і зі своїми політиками. Торік Київ продемонстрував світові відсутність компетенції, спробувавши спочатку приховати факт улучення української ракети в пасажирський літак. Цього разу президент Кучма відразу звільнив двох командувачів. Але лише таким чином не вдасться повернути українцям довіру до їхньої держави”, - переконана “Зюддойче цайтунг”.

Газета “Брауншвайгер цайтунг” нагадує також про відповідальність Західної Європи за ситуацію в Україні: “Люди в Україні відчувають, що багатій Європі до них немає справи, що її буквально підштовхують в обійми Росії. Але українці тягнуться до Брюсселя, а не до Москви. Чи згадуватимуть про Україну лише тоді тоді, коли там трапляються катастрофи, чимало залежить від Берліна та Брюсселя ”, - наголошує газета “Брауншвайгер цайтунг”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG