Доступність посилання

24 Листопад 2017, Київ 07:01

Іран готується до війни


Іран готується до війни

Прага, 31 липня 2002 - Іран готується до можливої атаки з-за кордону. Із такою заявою сьогодні виступив керівник генерального штабу цієї країни. Наскільки ж серйозною є загроза нової війни?

Про підвищену бойову готовність збройних сил в Ірані говорили вже не раз. Але вперше начальник генерального штабу Ірану Хассан Фірузабаді зробив таку заяву публічно. Виступаючи на державному телебаченні, він пояснив, що цю рекомендацію ухвалила Рада національної безпеки Ірану.

Експерт Радіо Свобода з іранських питань Вільям Семі вважає, що ця подія можливо пов’язана з іншою:

"Іранська революційна гвардія, яка є підрозділом військових, минулого тижня оприлюднила попередження іранським реформаторам: якщо вони й далі будуть вести публічні дискусії, то це, мовляв, підірве політичну стабільність і допоможе американцям атакувати країну." Справа в тому, що Іран зараз переживає серйозну внутрішню кризу: консервативні сили, які контролюють органи безпеки й правосуддя хочуть зміцнити вплив. А задля цього не гребують називати закордонним агентом кожного, хто насмілюється виступити з критикою.

Водночас Вільям Семі вважає, що вірогідність збройного удару Сполучених Штатів по Ірану є надзвичайно малою. "Зараз головна увага Вашингтона зосереджена на врегулюванні становища в Афганістані і, як ми бачимо з преси, наступна тема це Ірак. Деякі європейські видання, зокрема газета "Ґардіан" у Великобританії повідомили, що Вашингтон збирається атакувати Тегеран після Багдада. Але Білий Дім відразу ж заявив, що таких планів немає і виглядає, що це саме так, " – наголошує експерт.

З іншого боку, адміністрація Буша справді зарахувала Іран до так званої "вісі зла" у світі. США непокоїть те, що Іран можливо розробляє зброю масового знищення і підтримує радикальні палестинські угруповання. У Вашингтоні також стурбовані планами росіян розвивати атомну галузь цієї країни, адже відстань від мирного атома до ядерної бомби може бути дуже малою. Саме іранське питання, серед іншого, обговорює цими днями чільна американська делегація в Москві.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG