Доступність посилання

21 Жовтень 2017, Київ 02:43

Американська економіка знову входить у піке


Американська економіка знову входить у піке

Прага, 2 серпня 2002 – Щойно ринки почали заспокоюватись після серії фінансових скандалів у корпоративній Америці, як у Вашинґтоні оприлюднили нові цифри сумної статистики. Згідно з ними, рецесія в американській економіці, що її було коротко зафіксовано минулого року, триває і надалі.

Звіт міністерства торгівлі США свідчить, що впродовж 9ти місяців минулого року економіка скорочувалась, а попередні цифри за цей рік говорять, що з квітня по червень Валовий Внутрішній Продукт виріс лише на дещо понад 1%, вдвічі менше, ніж сподівались аналітики. Ревізія попередніх звітів з урахуванням нової, повнішої інформації, є постійною практикою в американській статистиці.

І ось нові цифри свідчать, що економіка не лише перебуває у застої зараз, але у час розквіту темпи її розвитку не були такими високими, як це здавалося тоді. Так, за уточненими даними, Валовий Внутрішній Продукт країни у 2000 році зріс на нецілих 4%, в той час раніше вважалося, що бар’єр 4% було подолано. А найперші цифри показували, що економіка переживала справжній бум із 5% зростання на рік.

Проте, як зазначають аналітики, незважаючи на те, що рецесія в американській економіці тривала на шість місяців довше, ніж вважалося раніше, вона все одно була лагіднішою, ніж попередні спади. На думку аналітиків, більше занепокоєння викликає те, що і відродження зростання виглядає не дуже активним. Американські споживачі стали витрачати менше, а підприємці стали вкладати менше інвестицій у свій бізнес. Падіння акцій американських компаній означає, що їм буде складніше знайти новий капітал для інвестицій.

Також американці не можуть сподіватися і на допомогу з інших кінців світу. Відродження європейської економіки не виглядає надійним. Японська економіка так само ще хитається і не зможе підперти американську. Бум у Південні Азії спирається в основному на експорт до тих самих Сполучених Штатів, які надалі складають близько 40% всієї світової економіки.

Песимісти побоюються, що тепер Америці загрожує друга хвиля рецесії, але на думку інших оглядачів, за допомогою деяких податкових та монетарних стимулів владі США ще могло би вдалося підштовхнути економіку. Проте навряд чи від цього поштовху економічний мотор заведеться на повну потужність.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG