Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 10:50

Події


Події

Прага, 13 серпня 2002 - Верховний суд Ізраїлю в вівторок наклав тимчасову заборону на виселення родичів підозрюваних палестинських терористів із Західного берега Йордану до пасма Газа, а ізраїльське військо тим часом знесло ще два доми палестинців, теж звинувачених у терористичній діяльності. Водночас у середу має постати перед судом популярний палестинський діяч Марван Баргуті - за звинуваченням у вбивстві. Палестинські ж ісламісти не збираються припиняти свої напади на ізраїльтян. Але попри таке напружене становище, Ізраїль не полишає планів уже найближчими днями поновити переговори з палестинцями.

Знесення будинків, а ще примусове виселення - така тепер посилена ізраїльська політика: відвернути терористичні напади шляхом покарання родин нападників. Але вже перша спроба вдатися до виселення трьох родичів звинувачених у тероризмі палестинців за ухвалою військового трибуналу наштовхнулася на рішення Верховного суду Ізраїлю. Його суддя задовольнила скаргу ізраїльських правозахисників, які виступили від імені присуджених до виселення - тепер військо Ізраїлю мусить спершу протягом 15 днів довести, чому йому має бути дозволено здійснити це виселення.

Із думкою, що політика виселень, як і знесень будинків родичів звинувачених, є колективним покаранням і порушенням міжнародного законодавства, погоджуються не тільки палестинці, а й чимало ізраїльтян. І ті, й інші згодні зі словами помічника палестинського керівника Ясира Арафата Набіля Абу Рудейни, який у вівторок заявив: «Ця нова ескалація з боку Ізраїлю, ця нова ізраїльська політика - небезпечна політика, і вона не призведе ні до чого, крім як до ескалації насильства, ескалації нестабільності в усьому реґіоні…»

Ізраїльська ж влада далі твердить, що її країна іншого виходу не має - і в вівторок уранці знесла ще два доми підозрюваних палестинських нападників, довівши кількість зруйнованих будинків до 20 від середини червня.

І ще один новий крок Ізраїлю в його боротьбі з тероризмом: провідника Арафатового руху Фатах на Західному березі Йордану Марвана Баргуті міністерство юстиції Ізраїлю збирається вже в середу поставити перед судом. Цього вельми популярного серед палестинців політика, якого Ізраїль схопив у спецоперації 15 квітня й уважає за фактичного керівника войовничого угруповання «Бригади мучеників Аль-Акси», звинувачено в убивстві й спробі вбивства. Саме це угруповання взяло на себе відповідальність за багато самогубчих терактів.

Баргуті ж твердить, що він лише політичний керівник палестинського повстання, але не причетний до насилля. А його адвокат уважає, що цей процес проти видатного палестинського діяча в ізраїльському цивільному суді - перший від початку нинішнього повстання палестинців у вересні 2000 року - насправді спрямовано на підрив Ясира Арафата.

Тим часом два непримиренні палестинські ісламістські угруповання, Хамас та Ісламський джигад, заявили в вівторок, що не збираються переглядати свою політику кривавих терактів на території Ізраїлю - й попри заклики керівництва Палестинської автономії.

Але навіть у тіні такої заяви - а ще нового повідомлення армійського слідства про те, що життя одного ізраїльського солдата, якого вбив минулого року палестинський терорист, було просто програно в карти - джерела і з ізраїльського, і з палестинського боку заявляють: можливо, вже найближчим часом контакти між ними поновляться. Переговори, як очікують, стосуватимуться питань безпеки, а також політичних, економічних і гуманітарних.

А прем’єр-міністр Ізраїлю Арієль Шарон при цьому не забуває повторити, що «без Ясира Арафата все піде швидше»…

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG