За словами посла Дроня, Білорусь просить більше, ніж згідна й здатна платити Україна. Як сказав український посол, Київ передав Мінськові свої пропозиції щодо схеми ліквідації боргів – головну їх частину планується погасити через постачання українських товарів, а суму боргів реструктурізувати на строк 10 років. Нині Київ чекає на відповідь Мінська, хоча президенти Леонід Кучма й Олександр Лукашенко наказали своїм урядам остаточно домовитися з цього приводу до 15 червня. Прем’єр-міністри двох держав зустрілися, проте проблему розв’язати не спромоглися.
Посол України в Мінську спростував повідомлення про те, що Київ записав Білорусь до країн із неринковою економікою. “Це білоруські чиновники щось наплутали, намагаючись щось довести”, - заявив Анатолій Дронь. Білоруські чиновники справді звинуватили Україну у запровадженні антидемпінгових санкцій проти нібито неринкової Білорусі, через що значно скоротився білоруський експорт – особливо нафтопродуктів.
Посол Дронь підтвердив, що постачання білоруських нафтопродуктів в Україну зменшилося майже на 100 мільйонів доларів, та зазначив: “Тепер в Україні достатньо своїх нафтопродуктів, які до того ж є дешевшими за білоруські”.
Посол повідомив, що цього року не відбулося постачання білоруського цукру на суму 40 мільйонів доларів – із причини запровадження таких самих умов, які Білорусь висовує українським постачальникам цукру вже понад 5 років.
Отже, поки що цьогорічний білорусько-український товарообіг склав тільки 240 мільонів доларів. Він уже не досягне рівню 1 мільярд доларів, на який публічно сподівалися прем’єр-міністри обох країн.