Доступність посилання

ТОП новини

Дискусії навколо комісії ООН з питань прав людини


Дискусії навколо комісії ООН з питань прав людини

Прага, 21 серпня 2002 – В ООН розгораються дискусії навколо кандидатури наступного голови комісії ООН з питань прав людини. Африканські країни, згідно з ротаційним порядком, на 2003-й рік запропонували віддати головування в комісії ООН Лівії, відомій своїм жорстоким авторитарним режимом і ламанням прав людини. Сполучені Штати виступили проти цієї пропозиції.

Рішення у справі головування Лівії в комісії ООН з питань прав людини африканські лідери ухвалили під час липневого інавгураційного самміту новоствореного Африканського союзу.

Чому запропоновано якраз Лівію, знану з порушень людських прав? Тому, як пояснюють оглядачі, що останніми роками режим Каддафі докладав особливих дипломатичних і фінансових зусиль, щоб зміцнити свої позиції серед ісламських африканських країн, у яких теж переважають авторитарні режими. Біднішим із цих країн Лівія надавала економічну й фінансову допомогу, хоча незначну, проте зобов’язуючу. У багатьох із цих країн полковника Каддафі вважають своїм покровителем.

Нинішній вибір африканських країн викликав на Заході серйозне заклопотання. Учора держдепартамент США запропонував переглянути ротаційну систему в ООН, щоб у майбутньому запобігти можливості подібних інцидентів. Американська делегація при ООН обговорює проблему комісії ООН із питань прав людини із представниками інших країн.

Тим часом міжнародна правозахисна організація Гюмен райтс воч теж виступила проти головування у загаданій комісії Лівії, заявивши, що лівійський режим сам ламає людські права, тому ніяк не відповідає вимогам для того, щоб очолити структуру ООН, покликанням якої є захист прав людини.

У зв’язку з нинішньою дискусією оглядачі стверджують чітку тенденцію: численні режими країн третього світу останніми роками домагаються широкого членства у структурах ООН, зокрема в комісії з питань прав людини, щоб блокувати критику за порушення прав людини і політичних свобод. Здобувши місця у структурах ООН, представники багатьох із цих країн цинічно й безцеремонно відкидають звинувачення на адресу своїх режимів, а у випадку голосувань, стають на взаємну підтримку інших режимів.

У квітні цього року в ООН розгорілася аналогічна дискусія у справі втрати ефективності комісії ООН із питань прав людини. Серед інших країн, які останніми роками особливо інтенсивно домагалися участі в гуманітарних, правових і правозахисних структурах ООН, названо Китай, Росію, Кубу, Саудівську Аравію, Сирію і низку африканських країн, серед яких Бурунді й Лівію.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG