Доступність посилання

ТОП новини

Відзначення річниці 11-го вересня у Києві


Відзначення річниці 11-го вересня у Києві

Київ, 11 вересня 2002 - Головний урок трагедії 11-го вересня – це те, що людство потребує співробітництва і порозуміння, а також – нового розуміння безпеки. Тероризм починається там, де закінчується надія та толерантність поміж людьми – так розпочав свій виступ на прес-конференції у Києві Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Карлос ПАСКУАЛЬ, відкриваючи фотовиставку “Після 11-го вересня. Образи з епіцентру” відомого американського фотографа Джоела Меєровіца.

На тлі фотографій, зроблених на руїнах нью-йоркських “башт-близнюків”, слова Посла Паскуаля мали особливий зміст: “Головний урок трагедії 11-го вересня – це той, що ми не можемо існувати одне від одного. Раніше у поняття безпеки вкладався військовий зміст: чим сильніша військова міць – тим безпечніше живе держава. Нині, за умов глобалізації і тісних взаємозв’язків між державами й регіонами світу, поняття безпеки отримало іншого сенсу. Звичайно. Військовий аспект залишається важливим, але за нових історичних обставин безпека – це також обмін інформацією й взаємодія між державами, спільна боротьба з екстремізмом тощо”.

Щодо України, то їй для гідної відсічі потенційним терористам доведеться зробити багато у сфері внутрішньої безпеки. Адже соціальна скрута, тіньові капітали, політична нестабільність і не контрольованість, чи то прозорість кордонів становлять підґрунтя тероризмові та екстремізмові. Як зазначив Карлос Паскуаль, “тероризм живлять гроші. Боротьба з тіньовим капіталом і з відмиванням брудних грошей – проблема, надзвичайно актуальна для України... Так само, як і проблема захисту кордонів від нелегальної міграції й контрабанди...”. На цих аспектах наголосив Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Карлос Паскуаль.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG