Доступність посилання

ТОП новини

НАТО все поліпшує взаємини з Росією


НАТО все поліпшує взаємини з Росією

Варшава, 25 вересня 2002 – Питання про можливу військову операцію проти Іраку передчасне, – сказав у Варшаві, де триває неформальна зустріч міністрів оборони країн НАТО, шеф Пентаґону Доналд Рамсфелд. Про остаточність цієї операції схвалюватимуть рішення Конґрес США і Організація Об’єднаних Націй, наголосив Доналд Рамсфелд.

Відтак 25 вересня, другий день неформальної зустрічі міністрів оборони держав – членів альянсу, проходив у польській столиці під знаком Росії. Йшлося про нове у співробітництві Росії з НАТО, а також про проблему на російсько-грузинському кордоні.

У середу до учасників варшавського засідання глав оборонних відомств країн-членів Північноатлантичного союзу приєднався міністр оборони Росії Сергій Іванов. І генеральний секретар НАТО лорд Робертсон заявив, що відносини НАТО і Росії ще більш суттєво поліпшилися. Відтак постало питання про можливі спільні миротворчі місії Росії та альянсу. Мовляв, треба обговорити такий варіант, і коли прийде до діла, то, так би мовити, теоретичне підґрунтя для втілення в життя цієї ідеї вже матимемо. Лорд Робертсон після дебатів на цю тему сказав, що практична співпраця в напрямі спільних миротворчих акцій НАТО і Росії , про яку домовлено на варшавській зустрічі, – це добра звістка і для пакту ,і для всієї міжнародної спільноти.

Робертсон додав до цього, що міністри оборони країн-членів НАТО занепокоєні ситуацією в Грузії. На запитання, чи НАТО готове було б підтримати якусь військову операцію на території Грузії, лорд Робертсон відповів, що міністри не говорили про інтервенцію, а лише про проблеми в тих частинах світу, на які вплив НАТО не розповсюджується. Питання військової операції не порушувалося, наголосив генеральний секретар НАТО. Польський міністр оборони Єжи Шмайдзіьнський запропонував допомогти Грузії дати раду з озброєними групами, які перебувають на її території. А міністр оборони США Доналд Рамсфелд, висловлюючи позицію своєї країни стосовно проблеми Грузії, підкреслив, що США стоять на тому, аби суверенність Грузії була пошанована.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG