Доступність посилання

ТОП новини

Російська преса про Україну


Російська преса про Україну

Прага, 1 жовтня 2002 - Росія розпочинає боротьбу за контроль над найбільшим виробником сталі й сплавів військового призначення на території СНД - запорізьким підприємством «Дніпроспецсталь». Такий висновок робить у вівторок російський часопис «Время-МН», розповідаючи своїм читачам про, запланований на 6 жовтня, візит Президента Росії Володимира Путіна до України.

Президент Росії Володимир Путін має зустрітися з Леонідом Кучмою у Запоріжжі. Офіційним приводом для такої зустрічі, - як зауважує російський часопис «Время-МН», стало святкування 70-річного ювілею ДніпроГЕСУ і «Дніпроспецсталі». Однак реальна мета зустрічі не обмежиться ювілейними промовами, - наголошує автор статті і подає три існуючі версії причин візиту: По-перше, у світлі звинувачень України у поставках радіолокаційного обладнання до Іраку позиції Кучми в очах американської адміністрації похитнулися і підтримка Путіна є дуже доречною. По-друге, зустріч відбудеться напередодні підписання угоди про українсько-російсько-німецький газотранспортний консорціум. Очевидно, Путін їде ще й за тим, щоб максимально зміцнити позиції Росії у цьому проекті. По-третє, наголошує російський оглядач, Путін має намір обговорити ініціативу підприємства «Дніпроспецсталі» щодо створення Комплексної програми з посилення заходів безпеки на промислових об’єктах стратегічного призначення.

Нові диверсії терористів можливі саме на великих «техногеннонебезпечних» підприємствах стратегічного призначення. З одного боку, - мовиться у статті, Путін і Кучма демонструють себе як борці з міжнародним тероризмом. А з іншого, російська влада не проти значною мірою контролювати процеси, що відбуваються на «Дніпроспецсталі». З продукції запорізького холдингу створюють цілі відсіки багатьох російських кораблів, літаків, космічних апаратів. Й тому Росія зацікавлена в безпеці цього стратегічного підприємства.

Нині «Дніпроспецсталь» контролюється російським капіталом (її фактичний власник Костянтин Григоришин є громадянином Росії), - пише російський часопис «Время-МН», зауважуючи при цьому, що процес перерозподілу власності, який нині відбувається в Україні, навряд чи омине «Дніпроспецсталь». У встановленні стратегічного контролю над цим підприємством зацікавлена так звана група Медведчука-Суркіса (перший глава президентської адміністрації, а другий – один із найбільших українських підприємців), - розповідає своїм читачам газета «Время-МН». Свого часу, ця група, зуміла захопити контроль над низкою обленерго (Суми-, Полтава-, Тернопіль-, Львівобленерго), які раніше входили до групи Григоришина, наголошує автор статті у газеті «Время-МН».

А інший російський часопис «Ведомости» у вівторок повідомляє про експансію російського капіталу вже на іншому фронті. Найбільший російський сотовий оператор – компанія «Мобільні ТелеСистеми (МТС) домовилася про купівлю значного пакету акцій українського сотового оператора "UMC". Умови цього продажу наразі не розголошені, їх тримають у таємниці, але за твердженням деяких джерел, російська сторона домагатиметься понад 51-го відсотка акцій і таким чином контролюватиме українського оператора "UMC", - пише російська газета «Ведомости».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG