Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі офіційні представники заперечили повідомлення про перевезення "Кольчуги". Проте гомельські залізничники кажуть, що якийсь поїзд на Чернігів учора з Білорусі пішов


У Білорусі офіційні представники заперечили повідомлення про перевезення "Кольчуги". Проте гомельські залізничники кажуть, що якийсь поїзд на Чернігів учора з Білорусі пішов

Мінськ, 11 жовтня 2002 – Речник міністерства оборони Білорусі Леонід Захаренко дав коментар, аналогічний заяві українського військового відомства: “Коментар дуже легкий і простий: це не відповідає дійсності. Я скажу так, чисто мою думку: це така афера якась хитра, висловлювання – це добре таке було прокручено завдання пропагандистське, інформаційне. Ну що це за шахер-махер, що це за міжнародні стосунки? Та хто б на це пішов навіть, грубо кажучи? Тяжко уявити”, – сказав Радіо Свобода Леонід Захаренко з білоруського міністерства оборони.

Тим часом прес-центр Державного комітету прикордонних військ Білорусі заявив, що прикордонники не займаються перевіркою вантажів, що перетинають кордон, оскільки це є завданням митниці.

А ось що сказала речниця Державного митного комітету Білорусі Ольга Сисько: “У нас немає такої інформації. Ви знаєте, нам уже телефонували теж із цим питанням, тільки вони казали, що з боку України в Білорусь ці установки йдуть. У нас нема інформації”.

Я також попросив кореспондента білоруської служби Радіо Свобода в Гомелі Казиміра Яновського перевірити інформацію Юлії Тимошенко на місці, тобто з білоруського боку кордону з Україною. Він розмовляв зі співробітниками Гомельського відділення Білоруської залізниці.

Яновський: «Товарний поїзд із Гомеля на Чернігів вирушав учора о 16-й годині 55 хвилин. Ось що мені сказала одна з диспетчерок товарної станції Гомеля: “У 16.55. Уночі нічого на Чернігів не відправляли ми”. – А коли ви відправляли цей товарняк? “Добу тому, о 16.55 пішов”. – І що ж там був за вантаж? “А ви розумієте що, в мене натурного листа немає, я вам не можу сказати, що там за вантаж був”».

Це був Казимір Яновський, кореспондент Радіо Свобода в Гомелі. Він також сказав мені, що поїзд із ракетними комплексами навряд чи йшов на Чернігівщину через Нові Яриловичі та Славутич. Якби це було так, тоді "Кольчуги" мають бути десь поруч із Чорнобильською АЕС.

Але тут у Білорусі не виключають, що дехто навмисно плутав сліди.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG