Доступність посилання

ТОП новини

Поляки просять ірландців не закривати їм шлях до Європи


Поляки просять ірландців не закривати їм шлях до Європи

Варшава, 14 жовтня 2002 - Прем'єр міністр Польщі Лешек Міллєр, польські позаурядові організації, наукові та політичні діячі країни, зокрема Фонд Шумана та багато інших інституцій звернулися до Ірландського посольства у Варшаві з проханням підтримати Польщу та інших країн-кандидатів на вступ до ЄС і не закривати їм шлях до Європи.

Польська преса сьогодні оприлюднила звернення до ірландців польських інтелектуалів, між якими такі знані імена як перший прем'єр некомуністичного уряду Польщі Тадеуш Мазовєцкі, колишні міністри закордонних справ Владислав Бартошевскі та Броніслав Геремек, кінорежисери Кшиштоф Зануссі та Анджей Вайда. Звернення, які були розіслані до ірландських ЗМІ заадресовані до всіх ірландців із проханням не закривати Польщі шляху до Європи. У цьому зверненні, за словами голови Фонду Шумана, Ружі Тун, висловлене прохання “проголосувати на народному референдумі, котрий відбудеться в Ірландії 19 жовтня, “за” ратифікацію “угоди в Ніцці”. Ніццейська угода, крім усього іншого, відкриває шлях для розширення Європейського Союзу на схід. Негативний результат референдуму міг би перекреслити зусилля Польщі та інших країн-кандидатів стати членами Євросоюзу. Пані Тун назвала акцію “доброзичливим жестом”. “Ми йдемо до ірландського посольства з квітами та посмішками. Маємо надію, що ірландці відповідять нам теж доброзичливим жестом та проголосують на референдумі “за” – сказала голова Фонду Шумана. На її думку, більшість мешканців Ірландії не знає, що питання референдуму торкаються також розширення Євросоюзу.

Прем'єр-міністр Польщі Лешек Міллєр, коментуючи акцію, сказав журналістам, що його “тішать подібні громадські ініціативи”. Зі свого боку прем'єр Польщі також вислав листа до своїх ірландських колег соціал-демократів із проханням: голосувати на референдумі 19 жовтня “за” ратифікацію “угоди в Ніцці” та переконати в цьому якомога більшу кількість ірландців.

З кількох веб-сайтів польських Засобів Масової Інформації, зокрема “Газети Виборчої”, кожен громадянин може особисто відіслати прохання до ірландців з проханням не закривати полякам шляху до Європи.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG