Доступність посилання

ТОП новини

У Белграді виник новий скандал: виявилося, що державна компанія для торгівлі товарами спеціального призначення співпрацювала з режимом іракського президента Садама Хусейна


У Белграді виник новий скандал: виявилося, що державна компанія для торгівлі товарами спеціального призначення співпрацювала з режимом іракського президента Садама Хусейна

Белград, 23 жовтня 2002 – Уряд звільнив керівника компанії та заступника міністра оборони.

Політична бомба вибухла у вівторок на сторінках белградської газети “Бліц”, яка повідомила, що державна компанія “Юґоімпорт” бере участь у модернізації іракських повітряних сил та що югославські експерти навчають армію багдадського диктатора. Цього ж дня Кабінет міністрів Югославії на надзвичайній нічній сесії за закритими дверима звільнив директора згаданої компанії Йована Чековича та та заступника міністра оборони, генерала Івана Дьокича. Державним органам доручено провести докладне розслідування.

Про присутність сербських військових в Іраку ще два тижні тому повідомила британська газета “Сандей таймс”. Міністерство оборони Югославії, як ми тоді повідомляли, спростувало твердження газети. Тим часом миротворчі сили у Боснії й Герцеговині провели інспекцію військового заводу “Орел” у місті Бієліна, де при владі боснійські серби. В заводі виявлено низку документів, які свідчать про вивіз до Іраку значної кількості військового обладнання за посередництвом белградської компанії.

Високотиражна газета “Бліц” в матеріалах, яких досі ніхто не спростував, уточнює, що посередником у недозволеній торгівлі був колишній близький співробітник екс-президента Мілошевича Боріша Вукович, який тим часом став радником посольства Югославії у Багдаді. МЗС Югославії сьогодні ствердило, що Вукович більше не є працівником посольства. Частину грошей від трансакцій з Іраком витрачено на президентську кампанію лідера ультранаціоналістів Воїслава Шешеля, пише “Бліц”.

Белградське міністерство оборони спростувало повідомлення про свою будь-яку причетність до вивозу. Проте, не спростувало факту, що зброю експортовано до Іраку. Виходить, що це роблено без відома військового та інших міністерств. Іншими словами, державні відомства не знають що роблять їм підпорядковані інституції.

Ідеться про не лише неприємний, а й небезпечний скандал. Заступник прем’єр-міністра Сербії Небойша Чович каже, що внаслідок скандалу міжнародні організації могли б припинити надання допомоги Югославії, та й сповільнити прийом країни в міжнародні інституції. А голова сербського уряду Зоран Джінджич коротко стверджує, що це справа союзної влади.

Продовжуючи досліджувати скандал, “Бліц” пише, що в Іраку наразі перебуває 37 громадян Югославії, в тому числі п’ять працівників “Юґоімпорту”. Уряд виніс рішення про негайне закриття представництва компанії у Багдаді.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG