Доступність посилання

ТОП новини

АРІЯ ЧЕЧЕНСЬКОГО ГОСТЯ


АРІЯ ЧЕЧЕНСЬКОГО ГОСТЯ

Київ, 24 жовтня 2002 - Є в світі регіони, які перманентно перебувають у фокусі міжнародної політики, стаючи своєрідними сакрально-конфліктними центрами.

Одним із таки центрів, безсумнівно, є Кавказ. Як свідчать останні події, тамтешні проблеми глобалізуються і, здолавши примарні кордони, вибухають за тисячі кілометрів від неспокійного регіону.

Те, що сталося днями в Москві, поза сумнівом стоїть в одному ряду з минулорічним “чорним вереснем” в США, котрий став новою, тривожною віхою в історії людства.

Як повідомляє “Форум”, велика група чеченських моджахедів захопила один з концертних залів російської столиці і взяла в заручники до 700 осіб. Основна вимога терористів – припинення війни в Чечні. Це найсерйозніший виклик Путіну і загалом Росії від початку чеченської кампанії, повідомляє британська “Таймс” на сайті “Тероризм.Ру”. Заяви про остаточне придушення Руху Опору в Чечні виявились дещо перебільшеними, що й підтвердила атака терористів, на чолі з Мовсаром Бараєвим, благополучно “загиблим”, як заявляли російські джерела, під час спецоперації в Чечні. За повідомленням “Газети.Ру.”, московські власті готуються до широмасшабної евакуації. “Топ.РБК.Ру” повідомляє про директиву МВС Росії, котрою вводиться надзвичайний стан взагалі по всій державі.

Надзвичайно оперативно відгукнулися на події у Москві чеченські сайти. Вже через сорок хвилин “Сайт чеченського горця” – “Ламро.Орг.” наводив східну мудрість: “Навіть миша, загнана в кут, буде кусатися.” І, натякнувши про трагічні плоди геноциду чеченського народу, радив російському керівництву не кидатись камінням у скляному домі. Сайт “Шалі.ТК” зазначає, що незалежно від того, як закінчиться теракт в кіноконцертному залі “Норд-Ост”, наслідки акції для московських чеченців будуть не найкращими.

І це зрозуміло. За злочини одних, розплачуються інші. Як правило, це прості і ні в чому не повинні громадяни. До речі, як повідомляє “Кореспондент.Нет”, серед заручників-іноземців найбільше громадян України.

І останнє. “Антитерор.гама” друкує матеріали ще за 1999-й рік, розповідаючи про переможну операцію доблесних федералів в Шалі. На тлі найсвіжіших московських жахів це виглядає поганим анекдотом...

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG