Доступність посилання

ТОП новини

Гаага чекає на сербського президента Мілана Мілутіновіча


Гаага чекає на сербського президента Мілана Мілутіновіча

Прага, 20 грудня 2002 – Прокурори Міжнародного трибуналу з колишньої Югославії вимагають від югославської влади видачі президента Сербії Мілана Мілутіновіча одразу по закінченні його президентських повноважень. Мілутіновіч – останній з союзників Мілошевіча, хто залишився при владі в Югославії.

Термін 60-ти річного Мілана Мілутіновіча на посаді президента Сербії збігає 5 січня. Головний прокурор Трибуналу у Гаазі Карла Дель Понте звинувачує його у військових злочинах і злочинах проти людства за сербський геноцид проти етнічних албанців у Косово. Дель Понте повідомила, що учора відправила югославській владі листа: "Лист стосується видачі Мілутіновіча трибуналу і доставки його в Гаагу одразу по закінченні його президентського терміну." Дель Понте заявила, що Міністр закордонних справ Югославії Ґоран Свілановіч, який також очолює Національну раду співпраці з трибуналом, взагалі відмовився з нею розмовляти з цього приводу, журналістам вона поскаржилася на його грубість.

Сам сербський президент поки що не реагує на вимогу трибуналу здатися добровільно. Помічниця югославського міністра юстиції Небойса Шаркіч сказала агентству Рейтер, що подальшу долю Мілутіновіча вирішуватиме Белградський суд. А сербський прем’єр Зоран Джінжіч повідомив белградському щоденнику "Бліц", що Мілутіновічу доведеться відповідати на звинувачення трибуналу проти нього.

Обвинувачувальна сторона налаштована дуже активно. Один з прокурорів Джефрі Найс наголосив: "Наше завдання не лише зібрати докази, але зробити це за найвищими стандартами таким чином, щоби наш обвинувачувальний акт був найкращим документом, що залишиться для історії."

Прокурори трибуналу з колишньої Югославії планують закрити справу Мілошевіча до травня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG