Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 23:56

До Москви прибув головний Дід Мороз Росії у супроводі його онучки Снігуроньки


До Москви прибув головний Дід Мороз Росії у супроводі його онучки Снігуроньки

Прага, 26 грудня 2002

Людмила Ваннек

Як відомо до російської столиці щодня приїздять офіційні особи і в залежності від їх важливості про це повідомляють засоби масової інформації. Сьогоднішній візит московського гостя є особливим - до Москви сьогодні прибув головний Дід Мороз Росії у супроводі його онучки Снігуроньки. У нас зараз на зв’язку наш кореспондент Віталій Портников. Добрий вечір, Віталію.

Віталій Портников

Добрий вечір, Людмило.

Людмила Ваннек

Цей візит Діда Мороза для Москви був несподіваним?

Віталій Портников

Очевидно, що ні, тому що це вже традиційний візит Діда Мороза. Росіяни давно звертали увагу на фінського Діда Мороза, який знаходиться постійно у своїй резиденції і приймає там привітання від дітлахів з всього світу і створили, можна сказати, за цим образом, власного Діда Мороза із власною резиденцією у невеличкому північному місті Великий Устюг.

Саме з Великого Устюга Дід Мороз вирушав у подорож до російської столиці. А минулого року до нього приєдналася і онука Снігуронька, яка обрала своєю постійною резиденцією інше північне місто - Кострому. Таким чином, Дід Мороз вирушає із Великого Устюга, у Костромі зустрічається із Снігуронькою і вже звідти Дід Мороз і Снігуронька прибувають до російської столиці. За цим їхнім маршрутом уважно стежить телебачення. Про поїздку Діда Мороза до Москви повідомляють як про візит якогось державника.

Треба сказати, що у діяльності Діда Мороза є очевидний політичний підтекст. Адже Новий рік Дід Мороз буде зустрічати тепер не в Москві, а в другій російській столиці - Санкт-Петербурзі, рідному місті президента Росії Володимира Путіна. Можливо, і сам Володимир Путін буде на Новий рік на батьківщині.

Так що можна вказати, що Дід Мороз і Снігуронька роблять власний новорічний подарунок діючого президента Російської Федерації.

Людмила Ваннек

Віталію, Санкт-Петербург як другу столицю Росії останнім часом називають дуже часто. З чим це пов’язано?

Віталій Портников

Очевидно із тим, що Санкт-Петербург до більшовицького перевороту 1917 року був першою столицею тодішньої російської держави і свого столичного статусу не втрачав навіть в роки комунізму.

Тепер, коли Санкт-Петербург є нагадуванням про історичні часи та й, до того ж, рідним містом президента Росії Володимира Путіна, тепер, коли готуються до ювілею цього славетного російського міста, в Росії почали говорити про дві столиці: про Москву та Санкт-Петербург. Так як це завжди було в історії Росії до подій 1917 року і до колотнечі у більшовицькому керівництві, яка призвела до серйозного зменшення ролі Ленінграду.

Людмила Ваннек

Тобто, якби навіть президент Росії народився і приїхав із Саратова до Москви, то тим не менше, другою столицею Росії був би Санкт-Петербург?

Віталій Портников

Є очевидним, що Петербургу допомогло те, що Володимир Путін є людиною, народженою саме в цьому місті. Хоча і досі керівництво Санкт-Петербургом здійснюють люди, які не є величезними симпатиками Володимира Путіна і тих людей, яких він забрав з собою до Москви. Люди, які виграли у колишнього мера Собчака і його заступника Путіна передвиборчу кампанію і поставили крапку на діяльності цієї команди саме в Санкт-Петербурзі, однак, допомогли їхній московській кар’єрі.

Людмила Ваннек

Якщо повернутися до Діда Мороза і якраз Ви заговорили зараз про мера Санкт-Петербурга, як повів себе мер Москви Юрій Лужков, приймаючи Діда Мороза?

Віталій Портников

Мер Москви, можна сказати, є шоу-меном досить талановитим, тому що він завжди бере участь в естрадних концертах, він тягнеться до сатириків, артистів. Зараз Юрій Лужков також повівся, можна сказати, безпосередньо. На зустрічі із Дідом Морозом та Снігуронькою московський мер зіграв роль начальника станції, тому мешканці російської столиці побачили свого мера-популіста не у традиційній кепці, а у спеціальному кашкеті начальника залізничної станції, який ніби то зустрічає Діда Мороза. Отака в Росії лялькова політика, наприкінці цього року.

Людмила Ваннек

А ще таке запитання, Віталію, я не знаю, чи це Вам відомо, а хто грав роль Діда Мороза і Снігуроньки, якщо врахувати, що діти нас не слухають?

Віталій Портников

Ролі Діда Мороза і Снігуроньки грають професійні актори, які перемагають у відповідних конкурсах і вони виконують свої обов’язки, як своє обов’язки виконують, скажімо, Міс світу, чи Міс якоїсь країни впродовж певного періоду. Потім їх заступають інші актори.

Однак, за образом головного російського Діда Мороза та його онуки стежать, щоб люди, які грають цю роль, дійсно, були адекватними цьому казковому персонажу. Отже, на відміну від Міс, чи якихось інших героїв телевізійних шоу ці персонажі, дійсно, улюбленці і діти не хотіли б, напевно, бачити тих, хто не вмів би поводитися, дійсно, як Дід Мороз та Снігуронька під час цих новорічних свят.

Людмила Ваннек

Дуже дякую. Це був наш кореспондент у Москві Віталій Портников. Віталію, я бажаю Вам гарного вечора і гарних свят.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG