Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина перетворилася на транзитну країну для нелегалів з України


Німеччина перетворилася на транзитну країну для нелегалів з України

Німеччина, 19 лютого 2003 – Складається враження, що не вщухає потік нелегальних мігрантів з України до Німеччини. На польсько-німецькому прикордонному переході в районі міста Франкфурт-на-Одері в одній із вантажівок було знайдено 26 українців та одного молдованина.

Потрапити до Німеччини нелегалам так і не вдалося. Під час контролю автомобілю ще на польському боці кордону митники почули голоси в середині вантажівки і це при тому, що, згідно з документацією, автомобіль мав перевозити вікна. Зазирнувши до машини, службовці побачили в ній 27 осіб. 26 з них виявилися громадянами України, один із нелегалів мав при собі молдавський паспорт. Тепер цим людям загрожує екстрадиція з Польщі.

За даними німецької прикордонної поліції, цей інцидент на німецько-польському кордонні можна вважати однією з найбільших нелегальних акцій за останні роки. В серпні 2002 року також на прикордонному переході у Франкфурті-на-Одері німецькими митникам було затримано 19 українців, серед яких була ще й одна маленька дитина. Вони переховувалися в кузові автомобіля, завантаженого розібраними саунами. Торік німецьким правоохоронним органам вдалося розкрити злочинне угруповання, що переправляло нелегалів до Німеччини, видаючи їх за туристів. Злочинцями була створена у ФРН та в Україні ціла мережа фірм, які видавали фіктивні запрошення для того, аби обманним шляхом отримати німецьку візу. Після того, як такий канал переправлення людей через кордон було перекрито, а посольство Німеччина запровадило більш суворі правила для отримання туристичних віз, нелегали почали шукати, вірогідно, інші можливості для перетину кордону.

За даними слідчих органів, Німеччина вже перетворилася на транзитну країну для нелегалів з України, які прямують на заробітки переважно до Португалії та Іспанії. Наскільки серйозною ця проблема є для німців засвідчив також Міжнародний кінофестиваль у Берліні, який щойно завершився в німецькій столиці. Один із трьох німецьких фільмів, які брали участь у конкурсній програмі, розповідає історію саме українських нелегалів, яких контрабандисти людей залишили поблизу німецького міста Франкфурт-на-Одері, але на польському березі річки, по якій проходить кордон між двома країнами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG